Чи є життя в чоловічому колективі. Думки жінки.

Блог user_bc
Блог  user_bc: Чи є життя в чоловічому колективі. Думки жінки.
Є два способи співіснувати з чоловіками: перший — не помічати їх взагалі, зокрема ці антижіночі звички на кшталт, пардон, піднятої кришки унітазу або «максі-хаосу» в їх мікрокосмосі, і другий: обожнювати їх і захоплюватися ними, незалежно від настрою, курсу долара або кольору підібраних салатових шкарпеток до темно-синього костюму. Хоча, як виявляється, є ще й третій спосіб: з чоловіками можна працювати. Ага! В одному робочому колективі, в одному кабінеті і… без ніякої підтримки слабкого жіночого плеча. Один на один. Тільки я і вони — безжальні створіння, які знають, що таке карбюратор, інтерпретатор і маршрутизатор…
Попрацювати в компанії, яка займається супроводом української версії безкоштовного сайту знайомств Loveawake.com мені запропонував давній знайомий з університету. Взагалі, я — творча людина, тому спочатку щиро здивувалася: «що мені робити серед чоловіків, які восьмизначні числа множать в пам'яті, можуть розібрати і зібрати комп'ютер швидше, ніж я роблю вечірній макіяж, і взагалі вважають, що світ створив не Бог, а будь-який розумний хакер ». Виявляється, все не так страшно, я повинна займатися тільки змістовним наповненням сайтів, які навчилася робити ще в університеті. Однак товариш попередив відразу: пліткувати не буде із ким, адже більшість мого нового колективу не те, що не цікавиться тенденціями моди і тонкощами кулінарії, вони взагалі колготки «15 ден» не відрізняють від легінсів. А суть більшості зводилася до… всіх, крім мене. Я в чоловічому колективі! Фініш. Або старт? Це ще треба було з'ясувати.
День перед…
Нервую, в десятий раз переглядаю гардероб, зважуючи всі «за» і «проти»:
— діловий костюм… — подумають, що я сіра офісна миша, або — ще гірше, що хочу показати з себе щось таке, чим не є насправді.
— плаття… — занадто глибоке декольте. Ще подумають, що я прийшла на роботу влаштовувати особисте життя або — ще гірше, приймуть за деяку б…
— джинси — no comments. Начальство відразу зробить поспішні висновки про мою «серйозність» щодо роботи.
Закриваю шафу, «залажу» в інтернет на сайт з анекдотами, здається, чоловіки їх шанують, в разі чого, буде чим згладити незручну ситуацію.
День перший.
Добрий день, я ваша нова співробітниця. Схоже, моє плаття не зробило на них ніякого враження. Можливо, через те, що поверх нього я одягла піджак.
Чи тому, що чоловікам на роботі взагалі неважливо, як я одягнена, а саме мені байдуже, на якій гумі зараз їздить менеджер Вася.
До речі, симпатичний. Як і Коля і Сергій. Але Сергій, здається, одружений. У нього дуже добре випрасувані сорочка і штани. На обід, замість гамбургерів з їдальні, їв домашні бутерброди.
Всі напружено працюють. У кабінеті розмовляють здебільшого про роботу. У «курилці» — про машини, мастила та… роботу. «Курилку» від туалету відокремлюють, мало не картонні двері. Перекурити всі виходять чогось саме тоді, коли мені потрібно в туалет. Стискаю зуби і мило посміхаюся… Треба буде поменше чаю на роботі пити.
День восьмий.
Здається, я їм сподобалася. Коля полив мій кактус, який стоїть біля комп'ютера. Потім знову, коли НЕ допив чай. У мене зламався сканер. Допомагати кинулися всі. Почали сперечатися — напевно, хочуть створити враження. Пригощаю пирогами з сиром — сама пекла. Всі задоволені. Петя пропонує стати його дружиною і піч йому такі пироги кожен день. Петя підлив мій кактус. Влад розповідає, що його наречена не пече пирогів, адже постійно «сидить на дієтах». «Зате у неї талія втричі тонше, ніж у Анжелки», — безпристрасно вводить мене в шоковий стан новий товариш. Ображаюся. Вдома вирішую сісти на дієту. У супермаркеті запасаюся кефіром і фруктами. Не бачити вам більше моїх пиріжків!
День дев'ятий.
Для примирення Владік приніс коробку цукерок, не зрозумівши, чому я мало не прибила його. Сиджу, дивлюся в монітор і попиваю кефір… У животі бурчить. Ой, щось не на жарт прихопило… вибігаю з кабінету — сподіваюся, ніхто не вийде покурити зараз. Цей плакат з Дженніфер Лопес на ледь «дихаючих» картонних дверях вже застарів… Треба їм принести новий, із картою світу.
День двадцять восьмий.
Нічого, можна жити. Кактус пожовтів і скривився. Води вісім разів на день, йому забагато… Сьогодні після роботи йдемо святкувати перемогу футбольної команди. На абревіатуру ПМС хлопці реагують, як на магічне заклинання: чи не нервують мене, носять шоколадні булочки з сусідньої кондитерської і дозволяють піти з роботи раніше. Хоча ПМС — це жіночі вигадки. Як і легенди про розкидані носки. Я — класна і «ненапряжна», тому що у такого роду нісенітниці не вірю, і мені не потрібно сідати на дієту, адже всі недоліки зовнішності компенсуються веселим характером. Так Петя з Владом вважають.
День сорок сьомий.
Викинула кактус. Для нього життя в чоловічому колективі немає. Змінила заставку на моніторі — у Дженніфер Лопес справді непогані сідниці. Їздила з менеджером Васею міняти гуму на колесах і вибирати мастило. Почала відкладати гроші на автомобіль. Економлю на дорогих сукнях, каблуках і косметиці. Мені це не потрібно, тому що я весела і «ненапряжна».
День п'ятдесятий.
Принесла на роботу новий кактус. Нехай, якась «свиня» тільки спробує вилити туди свій чай!
А якщо серйозно…
Працюючи в чоловічому колективі, важливо робити висновки, ставати сильним і рівноправним партнером, а не маніпулювати на своїй слабкості.
Психологи дослідили специфіку такої роботи і визначили основні точки розбіжностей між чоловічим і жіночим сприйняттям робочої атмосфери:
— На роботі чоловіків цікавлять ваші професійні якості: вони занадто захоплені своєю справою, щоб помічати, в чому ви сьогодні одягнені або як від вас пахне. Тому сконцентруйтеся не на своїй зовнішності, а на професійній компетентності й інтелектуальному зростанні.
— Проявляйте менше емоцій, вмійте їх приховати, тим самим, не перевтомлюючи співробітників своїми проблемами. У бесіді з чоловіками не порушуйте тем кулінарії, виховання дітей, особисте життя співробітників і не розповідайте про свої хвороби.
— Не намагайтеся стати «господинею і мамою» офісу — чоловіки обов'язково цим скористаються, але, будьте впевнені, — не оцінять.
— Робота в чоловічому колективі — це командна гра. У ній, як у футболі, — кожен має своє місце і стратегію. Не намагайтеся зайняти чуже місце або давати комусь поради, адже вони сприймаються чоловіками як критика.
— Чоловіки можуть бути чудовими співробітниками і просто хорошими людьми. Але для цього необхідно дотримуватися важливого правила: бути нормальною людиною, розуміти хід гри в чоловічому колективі і виконувати все це, залишаючись при цьому жінкою.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

Коментувати