Сезон грипу став стартувати на два тижні раніше: чому так сталося

Новини України
Новини України: Сезон грипу став стартувати на два тижні раніше: чому так сталося

Восени, з традиційним зростанням захворюваності на гострі респіраторні хвороби, починаються розмови про епідемію грипу, який щороку забирає життя українців.
Цього року певну паніку вже спричинив прогноз про новий вірус, який загрожує не тільки всьому світу, а й Україні. За прогнозами МОЗ кількість хворих на грип в цьому році збільшиться на 14%.

Про це повідомляє сайтТСН.

Завідувач «Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій» МОЗ Тетяна Дихановська, яка займається складанням таких прогнозів, розповіла які віруси будуть атакувати Україну взимку та коли чекати їх найбільшої активації.

Новини України: Сезон грипу став стартувати на два тижні раніше: чому так сталося

За словами Тетяни Дихановської, лікарням вже були надані рекомендації, щоб вони були готові до збільшенню захворюваності порівняно з минулим сезоном. Тому всі лікувальні, дезінфекційни засоби, ліжковий фонд повинен бути збільшений на 14%. Цьогорічний грип – не пандемічний грип, який передбачає більш посилені заходи, ніж проводяться зазвичай.

Останні роки сезон грипу зміщується на два тижні вперед. Пік захворюваності приходиться на кінець січня – початок лютого. Однак, минулого року це вже був початок грудня. Тобто, спостерігаючи останні роки, можна зробити висновок, що сезон грипу розпочинався на два тижні раніше.

Як відзначила Тетяна Дихановська, сьогодні в Україні спостерігається зріст респіраторних інфекцій. Діти пішли у садочки, до школи, почали обмінюватися вірусами, які накопичувались протягом літа, і ми спостерігаємо зростання захворюваності у 2-3 рази за перший місяць осені.

Минулого сезону в Україні циркулювали віруси «Гонконг» і «Брісбен». Специфічним методом профілактики залишається лише один – вакцинація. Коли починається епідемічний період, саме вона захищає людину. Якщо людина не вакцинувалася, то на перший план виходить індивідуальний захист. Це миття рук, уникання тісних колективів.

Хворим необхідно одягати маску. Однак, варто пам’ятати, що змінювати її на свіжу необхідно кожні 4 години або прасувати. Здоровій людині її носити немає сенсу, особливо на вулиці. Тому що від низької температури та вологості вірус дуже швидко гине.

Вакцинуватись необхідно у вересні, або в жовтні, у крайньому випадку – у листопаді. Це пов’язано з тим, що імунітет виробляється протягом двох тижнів. Можна імунізуватися пізніше, однак є імовірність того, що вакцина не встигне спрацювати у період, коли людині доводиться багато контактувати з хворими, від чого складно убезпечити себе.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати