Авто на Єврономерах: що чекає українців після протестів

Новини України
Новини України: Авто на Єврономерах: що чекає українців після протестів

Закон по «пересічнікам» планують прийняти до листопада. Обіцяють, що він буде компромісним

Як повідомляє сайт Сегодня.ua, за різними оцінками в Україні знаходиться від 64 до 3 млн нерозмитнених автомобілів. Власників нерозмитнених автомобілів називають «пересічниками» через те, що заповзятливі українці ухиляються від податків, користуючись транзитним режимом. Це дозволяє автомобілям з іноземною реєстрацією знаходитись в Україні від 5 до 10 днів. Після закінчення цього строку необхідно перетинати кордон і в'їжджати знову. Періодично українці влаштовують протести під Верховною Радою і вимагають продовжити час перебування в країні і скасувати Євро-5. Так, під час останньої акції протестувальники вимагали зменшити податки на розмитнення і скасувати екологічний стандарт.

Комітет з податкових питань Верховної Ради запропонував активістам компромісний меморандум. Так, «пересічникам» запропонували легалізувати свої автомобілі. Однак, власники нерозмитнених авто відмовилися від цієї пропозиції. На що в парламенті заявили: через місяць-два приймуть законопроект, який вдарить по власниках нерозмитнених автомобілів.

Що загрожує «пересічнікам» за порушення закону


За словами адвоката по митному праву Ольги Ніколаєнко, українське законодавство дозволяє боротися з нелегальними автомобілями за допомогою штрафів та конфіскацій. Однак, через слабку взаємодію митників з поліцією це практично не робиться.
«Поліція не може відстежити, в якому режимі і на яких підставах перебуває той чи інший автомобіль з іноземною реєстрацією. Оскільки держава посіла бездіяльну позицію, проблема з нерозмитненими автомобілями наростає, як снігова куля. Вже зараз власники нерозмитнених авто вимагають особливих умов.

Згідно із законом потрібно складати протоколи і вилучати такі автомобілі », — відзначає виконавчий директор об'єднання «Митні адвокати ».

Оштрафувати водія на нерозмитненому авто можуть митники.

Якщо автомобіль знаходиться на одну добу більше, ніж належить Митним Кодексом, водієві загрожує штраф в 85 гривень. Якщо ж авто затрималося в країні від 1 до 10 діб — доведеться заплатити штраф у розмірі 3400 гривень, більше 10 діб — 8500 гривень. Якщо автомобіль належить іноземцю, а за кермом українець — машину можуть конфіскувати. А машину українця можуть заарештувати в тому випадки, якщо він відмовиться платити штраф.

Що загрожує українцям, які порушили митний кодекс:

— Автомобіль затримався в Україні на добу — штраф 85 гривень;
— від 1 до 10 діб — штраф 3400 гривень
— більше 10 діб — штраф 8500 гривень
— відмовився платити штраф — автомобіль заарештують

У випадку, коли іноземці завозять авто в України, а потім повертаються без нього на батьківщину, українські митники мають право звернутися в країну резидента з вимогою оштрафувати порушника. Машини без реєстрації можуть бути оголошені в розшук.

Які зміни готують в парламенті

Як заявили в парламенті, всі автомобілі на іноземних номерах, 2000-2010 року виробництва, будуть легалізовані. Таку ідею запропонувала глава податкового комітету парламенту Ніна Южаніна. Таким чином, планують полегшити розмитнення машин, які ввезені в Україну до 6 вересня 2017. Зокрема легалізувати авто пропонують за пільговими акцизами, які Верховна Рада прийняла ще в 2016-му році. Однак, податковий комітет пропонує при розмитненні машин з бензиновим двигуном 3000-3500 куб. см і з дизельним двигуном 2500-3000 куб. см застосовувати окремий акциз.

Також в меморандумі планують закрити кордон для транзитників, заборонивши, таким чином, українцям їздити на автомобілях-іноземців в режимі транзиту. «Пересічників» після закриття кордону не будуть чіпати правоохоронці, заявила Ніна Южаніна. Планується, що даний закон запрацює вже з листопаду поточного року.

Однак, умови меморандуму не влаштовують активістів. Потрібно усувати причину нерастаможкі автомобілів, а не боротися з їх кількістю, зазначає громадський працівник Станіслав Бучанський.

В асоціації власників транзитних автомобілів вже запропонували замінити Євро-5 для підтриманих автомобілів на техогляд.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати