Мінімальна зарплата знову збільшиться: коли це станеться та як вплине на економіку

Новини України
Новини України: Мінімальна зарплата знову збільшиться: коли це станеться та як вплине на економіку

Днями Український уряд озвучив, новий розмір мінімальної зарплати — 3723 грн. Підвищити «мінімалку» планують вже з 1 січня. Експерти вважають, що бізнес не постраждає.

Про це повідомляє сайт Сегодня.ua

На початку вересня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що в обговоренні бюджету на 2018 рік пріоритетним питанням буде підвищення мінімальної заробітної плати. Народні обранці навіть почали озвучувати бажані цифри. «Ми звертаємося до Кабміну з ініціативою підняти мінімальну зарплату до рівня 4000 гривень» – заявив на першому дорадчому засіданні парламенту голова фракції БПП Артур Герасимов. Однак, міністр соцполітики Андрій Рева трохи остудив запал депутатів та зазначив, що після прийняття пенсійної реформи мінімальна заробітна плата буде збільшена до 3764 грн.

Відзначимо, що підвищення мінімальної заробітної плати на 523 грн було прописано в бюджетній резолюції на найближчі три роки, яку прийняли ще в червні. У ній говориться, що в 2019 році мінімалка зросте до 4173 грн, а в 2020 році — і зовсім складе 4425 грн.

На думку експертів, така «надбавка» не зможе поліпшити рівень життя українців та не відіб'ється на українському бізнесі. «Це підвищення, якщо порівнювати з минулорічним, не таке значне і навряд чи дасть серйозний негативний ефект для підприємців. Але, безумовно, потрібно враховувати складову інфляції ", — відзначає експерт.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати