Квартирні лічильники врахують – нові правила обліку води і тепла

Новини України
Новини України: Квартирні лічильники врахують – нові правила обліку води і тепла

Днями вступив в силу закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Кабінет Міністрів України роз’яснив як буде розраховуватись тепло і вода відповідно до нового законопроекту.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Кабінету Міністрів у Facebook.

«Один з головних міфів — нібито закон дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників. Насправді, якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальдомовий) і вузли розподільного обліку (квартирні) », — відзначається в повідомленні.

Новини України: Квартирні лічильники врахують – нові правила обліку води і тепла

Також відзначається, що вузол комерційного обліку буде служити для вимірювання всього тепла та води, яке спожили в будинку. Таким чином, за показаннями приладів обліку будуть визначати, скільки всього тепла або води використали всі мешканці будинку.

Весь обсяг будуть «розподіляти» між споживачами в будинку та визначатимуть, хто скільки послуг отримав і скільки повинен за них заплатити. Саме тому квартирні лічильники будуть і надалі використовуватися.

В повідомленні уточняється, що закон передбачає наступний принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників.

Планується, що такий підхід допоможе зняти проблему «різниці в показаннях», а саме різницю між сумою показань квартирних лічильників і показаннями загальнобудинкового в результаті різного класу точності.

Як відзначається в повідомленні, закон і надалі передбачає використання показників квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги.

Ще одним міфом стосовно нового закону є ствердження про те, що тепер доведеться платити не лише за себе, але й за недобросовісного сусіда. Насправді, закон і надалі передбачає, що кожен платитиме сам за себе.

Новини України: Квартирні лічильники врахують – нові правила обліку води і тепла

Стаття 4 і п.2 прикінцевих та перехідних положень закону передбачають, що всі приміщення у багатоповерховому будинку повинні бути обладнані “квартирними лічильниками”. Про розрахунках за спожиті послуги обов’язково повинні враховуватись всі показання квартирних лічильників. Однак, різниця між показаннями будинкового лічильника і сумою показань квартирних лічильників буде пропорційно розподілена між усіма споживачами будинку. І якщо, наприклад, гаряча вода вилилася через діряву трубу у підвалі, за це доведеться заплатити всім. Тому власники багатоповерхівок повинні самостійно дбати про якісне обслуговування і справний стан внутрішньобудинкових мереж.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати