Гречка по 40 гривень і подорожчання борщового набору: як виростуть ціни на продукти

Новини України
Новини України: Гречка по 40 гривень і подорожчання борщового набору: як виростуть ціни на продукти

За прогнозами експертів, на 20% до кінця року можуть подорожчати продукти з борщового набору.

У вересні ціни на гречку можуть піднятися до 40 гривень за кілограм. Однак, з появою нового врожаю ціни знову трохи знизяться.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

Зараз, за даними Державної служби статистики, середня вартість кілограма гречки становить 24,25 грн.

Однак ціни на перець, помідори та баклажани поповзли вгору. Вже до кінця цього року, за прогнозами експертів, продукти з борщового набору можуть подорожчати на 20%. На оптових ринках вартість баклажанів за останній тиждень зросла майже на 75%, а солодкого перцю – на 55%.

Також поповзли вгору ціни й на м’ясо. Так, за прогнозами, кілограм яловичини може подорожчати на 5 грн. Курятину сьогодні можна придбати за 90 грн., в свинина коштує вже більше 100 грн. – у курки вже не залишилося конкурентів серед м’яса.

Дорогі долари та євро не пускають в Україну імпорт. Дорогу заморську курятину не привозять, тому українці їдять здебільшого тільки вітчизняну. Селянські господарства майже не вирощують цих птахів на продаж. Тому не можуть скласти конкуренцію птахофабрикам, які відчувають себе царями і богами.

Як запевнили у Міністерстві аграрної політики і продовольства, в 2017 році врожай гречки повинен повністю задовільнити потреби внутрішнього ринку, тому ціна повинна залишитись стабільною.

У Міністерстві аграрної політики і продовольства України запевняють, що врожай гречки в 2017 році повністю задовольнить потреби внутрішнього ринку, що дозволить зберегти стабільну ціну на цей товар.

В цьому році посівні площі під гречку зросли до 183 тис. Га в порівнянні зі 150 тис. Га у минулому році.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати