В Україні запровадять нові стандарти медогляду для водіїв

Новини України
Новини України: В Україні запровадять нові стандарти медогляду для водіїв

Міністерство охорони здоров'я України з метою гармонізації українських стандартів медицини, які зокрема стосуються медогляду водіїв, зайнялось їх впорядкуванням згідно із законами Європейського союзу. Таке рішення було прийнято для того, щоб зменшити кількість аварій на дорогах України.

Як заявив начальник управління надання медичної допомоги дорослим Департаменту медичної допомоги МОЗ України Андрій Гаврилюк, наразі МОЗ України розробляє питання щодо гармонізації медичних національних стандартів медичного огляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів в України згідно із законодавством ЄС.

Так, будуть систематизовані порядки проведення профілактичних наркологічних оглядів, обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Наступним кроком буде розробка та реалізація всієї системи медичного обслуговування водіїв, які надають послуги із перевезення вантажів та пасажирів, порядку проведення психофізіологічного обстеження.

Представник Міністерства охорони здоров’я України зазначив, що у найближчий час буде розроблена загальнонаціональна база, в якій будуть вказуватися стан здоров’я та психофізіологічні властивості всіх кандидатів у водії та водіїв. Моніторинг здоров’я водіїв є головним призначенням зазначеної бази. Також на її основі буде створена концепція системи відновлення та підтримки українців, які постраждали у ДТП.

Нагадаємо, що Україна серед європейських країн має найвищий рівень смертності на дорогах. Першими за поширеністю причинами смерті в Україні є аварії.

Джерело: Слово і Діло
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати