З 1 травня планується введення абонплати на тепло, яку доведеться платити навіть влітку

Новини України
Новини України: Новини Білої Церкви: З 1 травня планується введення абонплати на тепло, яку доведеться платити навіть влітку

В опублікованому кілька днів тому меморандумі України з Міжнародним Валютним Фондом є пункт, в якому Україна зобов'язується ввести абонплату на опалення і на газ. Спроба введення абонплати на газ вже робилася в минулому місяці, проте пізніше рішення було скасовано. Як заявили в уряді, введення даної абонплати призвело б до подорожчання тепла.

Абонплата на опалення вже існує в деяких містах України: у Вінниці, у Львові та ін. Однак з 1 травня відповідно до підписаного меморандуму платити її почнуть всі українці.

Скільки доведеться заплатити за абонплату на опалення?

У 2006 році першими в Україні ввели абонплату на опалення у Львові. Як пояснили чиновники, жителі міста отримують тепло лише в холодну пору року, в опалювальний сезон, але для його генерації необхідно постійно підтримувати інфраструктуру, робити ремонти. Гроші на ці цілі необхідні на протязі всього року.

Так, середньостатистична львівська родина, яка витрачає близько одного Гкал тепла в місяць в опалювальний сезон, платить близько 1266 гривень (1213 грн. за тепло і 53 грн. за абонплату) з жовтня місяця по березень, і близько 27 грн. абонплати з березня місяця по жовтень. У Вінниці абонплату оплачують протягом всього року в сумі 26,3 грн.

Експерти заявляють, що практично у всіх містах України наразі діє один тариф на тепло без додаткової абонентської плати. В ньому вже включені всі необхідні витрати для утримання інфраструктури, платять за них в опалювальний сезон.

На думку Геннадія Рябцева, експерта в енергетичній сфері, розмір абонплати на опалення буде залежати від розробленої методології. Так, в тарифах «Київенерго» транспортування і постачання тепла становить близько 9% від загальної вартості. В разі поділу тарифу на дві частини, абонплата може коштувати до 100 гривень за один Гкал.

Так, абонентську плату планують розділити на весь рік, вартість тепла в опалювальний сезон може трохи знизитися.

Як відзначив Геннадій Рябцев, в Європі є компанії, які не тільки будують станції, а й готують необхідну інфраструктуру. Самі компанії пропонують користуватися їх інфраструктурою, тому платять громадяни не тільки за тепло, газ і електроенергію, а й за користування інфраструктурою. Це дозволяє компаніям відшкодовувати всі витрачені на об'єкти кошти. В Україні, оператори без зміни прав власності на дані системи не повинні отримувати окрему плату за потужність.

«Якщо так далі піде, український споживач буде платити ще й за наявність унітазу в своїй квартирі», — впевнений Геннадій Рябцев.

Субсидія на абонплату за діючими постановами діяти не буде.

Нагадаємо, що згідно з прийнятим бюджетом України на 2017 рік, було виділено близько 51 млрд грн. на компенсацію субсидій українцям. За рахунок запланованого зниження соціальних норм споживання, введення абонплати уряд планує заощадити близько чотирьох млрд гривень.

Джерело: Інтернет-газета «Сегодня»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

2 коментарі

YulchikVolkova
Виродки
user_bc
Не те слово. Саме так воні тільки і зможуть залатати дірки в своєму бюджеті. Знову все перекладають на пересічних громадян.

Коментувати