Українські лікарні переходять на електронну систему охорони здоров'я

Новини України
Новини України: Українські лікарні переходять на електронну систему охорони здоров'я

З липня в Україні запускається електронна система охорони здоров'я «eHealth».
Як пояснила Уляна Супрун в.о. міністра охорони здоров'я, на першому етапі ця система запрацює в лікарнях, в яких є комп'ютери та інтернет. А трохи пізніше система буде працювати по всій країні.

За новою програмою українці зможуть обирати лікаря і записуватися на зручний час в режимі онлайн. Для цього пацієнтові необхідно підписати договір в лікарні з сімейним лікарем, або терапевтом. Лікар зможе отримати доступ до інформації про хворого тільки після його згоди на обробку персональних даних. Вся інформація про пацієнта (паспортні дані, телефон, ідентифікаційний номер, електронна пошта) буде внесена в систему для реєстрації.

Як зазначила Уляна Супрун, лікарі більше не будуть витрачати свій робочий час на заповнення паперів, тепер вся потрібна інформація буде доступна на одному ресурсі. Лікарі повинні лікувати, а не займатися паперами.

На сайті eHealth пацієнт зможе побачити всю необхідну інформацію — графік роботи лікарів, наявність безкоштовних ліків в лікарні. В електронній картці пацієнта буде відображатися історія хвороб, вакцинації та результати аналізів.

Уже з червня цього року лікарні будуть поступово підписувати з пацієнтами договори та реєструвати їх в електронній системі. На першому етапі будуть зареєстровані педіатри, терапевти та сімейні лікарі, трохи пізніше будуть занесені спеціалізовані доктора.

Юрій Бугай глава проектного офісу електронної охорони здоров'я, зазначив, що всі регіони України будуть поступово підключені до цієї програми. Перш за все, це будуть медичні заклади, в яких вже підключений інтернет і є необхідне обладнання.

За словами Юрія Бугая, Міністерство дасть всім регіонам можливість приєднатися до програми. В основному це буде медустанови, в яких вже є інтернет і обладнання.

Вчора, 6 квітня, Міністерство охорони здоров'я провело офіційну презентацію демо-версії електронної системи охорони здоров'я, яка наочно показала медичним установам, лікарям і пацієнтам логіку та план роботи електронного сервісу.

Планується, що за три роки буде побудована повноцінна електронна система охорони здоров'я, яка охопить всі етапи і процедури — від запису до лікаря до повної історії «здоров'я», а також дозволить відстежувати рух коштів по всій цій складній системі.

Заступник міністра охорони здоров'я, Павло Ковтонюк висловив упевненість, що в області електронної охорони здоров'я система запрацює по всій Україні за умови сприяння місцевої влади. «Нам часто кажуть, що у нас бідна медицина, але навіть в самій віддаленій точці України можна знайти один комп'ютер в сільраді або у відділенні" Укрпошти ". Якщо сільський голова не зможе знайти 5 тисяч гривень на комп'ютер для лікаря, то лікар буде бігати в сільраду, щоб ввести дані. Робота місцевої влади — - турбуватися про те, щоб лікарі мали все необхідне обладнання, в тому числі комп'ютери», — підкреслив заступник міністра.

Наскільки це реально зробити, подивимося вже в кінці літа, коли з'являться перші результати по пілотному проекту.

Сподіваємось, що і в нашому місті електронна система охорони здоров'я запрацює як найшвидше.

Джерело: Інтернет-газета «Сегодня»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати