Як збільшяться суми в платіжках після введення абонплати за користування газом

Новини України
Новини України: Блог  user_bc: Як збільшяться суми в платіжках після введення абонплати за користування газом

В день сміху не до сміху. З 1 квітня українцям доведеться платити більше за користування газовими плитами та колонками для опалення будинків.

Для одиноких жителів багатоповерхівок суми в платіжках збільшяться в два рази. Це пов'язано з рішенням Національної комісії з регулювання комунальних послуг і енергетики дозволити постачальникам газу стягувати окрему плату за як за газ, так і за його абонплату. До цього рішення абонплата була включена в тариф, проте з квітня буде збільшена.

За підрахунками Валентина Землянського, директора Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ, абонплата для квартири без лічильника з газовою плитою становитиме близько 46 гривень на місяць, ще необхідно буде доплачувати за газ з розрахунку 4,4 куб. м за кожного зареєстрованого мешканця. У зв'язку з тим, що з газу буде виключена абонплата очікується, що він подешевшає приблизно на 90 коп. за один кубометр.

З 1 квітня місячна плата за газ складатиме 72 грн. за одного мешканця. При наявності лічильника необхідно буде платити за фактичними показниками і додатково за абонплату.

Для тих, хто використовує для опалення будинку газові котли, абонплата буде значно вища, це пов'язано з тим, що вона залежить від пропускної здатності лічильників, які для опалення будинку встановлюють значно потужніші.

В залежності від регіону абонплата складатиме до 70 грн. в місяць. Для тих, хто опалює будинок газом з витратою до 300 куб. в місяць, абонплата буде перекриватися економією за рахунок газу який подешевшає.

Як повідомив Геннадій Зубко, профільний віце-прем'єр, Кабінет Міністрів з 1 квітня починає реструктуризацію боргів водоконалов за електроенергію і теплокомуненерго за газ. За даними «Нафтогазу» заборгованість за станом на 21 березня становила 26,2 млрд. Грн., Для того щоб її знизити підприємства зможуть отримати від держави субвенції.

Джерело: Інтернет-газета «Сегодня»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати