Як отримати в аптеці безкоштовні ліки?

Новини України
Новини України: Як отримати в аптеці безкоштовні ліки?

З 1 квітня Міністерство охорони здоров'я запускає програму «Доступні ліки», згідно з якою буде повертатися вартість деяких ліків.
У 2017 році для її реалізації було виділено близько 500 млн. грн. Всі аптеки, які будуть приймати участь в цій програмі будуть відзначені спеціальними наклейками.

Подібні програми давно діють по всьому світу. Держава компенсує аптекам частково, або повністю вартість ліків від найбільш поширених хронічних захворювань. В Україні будуть компенсуватися ліки від серцево-судинних захворювань, які в 65% випадків є основною причиною смертей, інсулінозалежного діабету другого типу (зараз їм хворіє більше 1 млн. чол.) і бронхіальна астма (близько 210 тис. чол.). Аптеки будуть добровільно приймати участь в програмі, а ціни на ліки будуть встановлюватися усереднені.

Як це буде працювати?

Для безкоштовного отримання необхідних ліків потрібно після звернення до лікаря отримати рецепт встановленого зразка, в якому повинно бути зазначено діючу речовину, а не ліки. Потім в будь-якій аптеці зі знаком «Доступні ліки» отримати за цим рецептом необхідні медикаменти. Лікарів зобов'язали виписувати в рецепті найдешевші ліки зі списку, встановленого Міністерством охорони здоров'я. У разі якщо пацієнт захоче приймати більш дорогі медикаменти, доведеться доплатити. Якщо потрібних ліків на момент покупки не буде в наявності, його можна буде придбати в іншій аптеці або почекати нової поставки.

За заявою Міністерства охорони здоров'я аптеки протягом п'яти днів з моменту подачі звітності отримуватимуть компенсацію з місцевого бюджету.

З кого почнуть?

Спочатку планують запустити програму в державних поліклініках і комунальних аптеках Києва і в обласних центрах. Пізніше механізм запустять в приватних аптеках і в глибинці. Державні аптеки вже отримали всі вказівки і готові до виконання програми.

На думку експертів, для ефективності програми необхідні три складових: ефективний облік препаратів, призначення ліків згідно з усіма вимогами протоколів лікування та перелік ліків заснований на доказовій медицині.

Які ліки можна отримати безкоштовно?

При серцево-судинних захворюванняхможна буде отримати препарати з наступними діючими речовинами: амідарон, амлодипін, атенопол, верапаміл, гідрохлортіазид, спіронокталон, фуросемід, дигоксин, еналаприл, ізосорбіду динітрат, карведилол, клопідогрель, метопролол, нітрогліцерин, симвастатин, бісопролол.

При бронхіальній астмі:беклометазон, будесонід, сальбутамол.

При діабеті другого типу:метформін, гліказід.

Цей перелік буде стосуватися тільки препаратів українського виробництва. На жаль, в ньому немає речовин нових, менш шкідливих для здоров'я і більш ефективних. Сподіваємось, що цей список з часом буде доповнено, а виділених грошей вистачить для забезпечення всіх, хто потребує цих життєво-необхідних препаратів.

Джерело: Інтернет-газета «Сегодня»Інтернет-газета «Сегодня»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати