На українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію в 2017 році

Новини України
Новини України: На українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію в 2017 році

Внаслідок заборони РНБО на пересування будь-яких вантажів через лінію розмежування і блокади на сході України, наша країна залишилася без антрациту, який видобувається на Донбасі. Уряд вимушений укладати договори на покупку вугілля за кордоном. У Кабінеті Міністрів України внаслідок цієї ситуації заявили про необхідність підвищення тарифу на електроенергію на 30%.

Чи підвищаться тарифи для населення?

Щорічно, наша країна завозила близько 9 млн тон вугілля з Донбасу. За словами Павла Розенка, одна тонна вугілля антрациту обходилася Україні в 1730 грн., імпортне вугілля відповідно до формули «Роттердам +» буде коштувати 3000 грн…

Нагадаємо, що на початку 2017 року Україна відмовилася від вугілля з тимчасово непідконтрольних територій, тепер нам необхідно імпортувати його із-за кордону. Планується, що в 2017 році буде імпортовано близько 5,6 млн тон вугілля. Після прийняття урядом рішення про введення надзвичайного стану в енергетичній галузі обсяги споживання вугілля були значно скорочені. Наприклад, після прийнятого рішення, для генерації електроенергії витрачається близько 20 тон вугілля антрациту, раніше цей показник споживання був на рівні 30 тон вугілля. Для генерації електроенергії тепер будуть поступово вводити в користування газову крупу замість антрациту. Як відзначили в уряді, це буде відбуватися в поступово, протягом двох-трьох років.

За даними фіскальної служби, в 2016 році Україна на 906 млн грн. закупила вугілля у Російській Федерації. На даний момент у відомстві вже готується розпорядження про заборону імпорту з Росії. За словами Володимира Гройсмана, вже в цьому році планується імпортувати вугілля із США, Південної Африки та Австралії. Це рішення потягне за собою збільшення собівартості генерації електроенергії.

Як пояснив прем'єр-міністр, тарифи на світло для населення розраховуються виходячи з вартості вугілля, який раніше завозився з Донбасу. За формулою «Роттердама» вугілля буде коштувати близько 3000 грн., а в тарифі на електроенергію воно закладено на рівні 1730 грн. Тому купувати вугілля в Роттердамі на даний момент неможливо, так як він в два рази дорожче, ніж було закладено в тариф на електроенергію.

За словами Павла Розенка, в разі купівлі вугілля за кордоном, на 30% підвищиться тариф на електроенергію. У цьому випадку, за 1 кВт / год потрібно буде заплатити більше двох гривень. Таке підвищення буде позаплановим і швидше за все відбудеться поступово. Так, з квітня НКРЕКУ прийняли рішення про підвищення на 1% оптово-ринкових цін на електроенергію.

Холодна і гаряча вода теж подорожчають

У своїй структурі тариф на воду на 25% складається з вартості електроенергії і на 38% з заробітної плати працівників, яку також підвищили в 2016-2017 рр. Тому зростання тарифу на воду передбачали в 2017 році на рівні 9%. Нові тарифи, які будуть затверджені міською владою повинні відповідати витратам підприємства.

У структурі гарячої води закладена вартість газу і холодної води, тому без подорожчання гарячої води не обійдеться.

Як заплатити менше?

На думку експертів, в сфері енергоефективності, чергове підвищення тарифів змусить українців навчитися економити і переглянути своє споживання. Для цього досить почати з простих рішень, наприклад, замінити звичайні лампочки на енергозберігаючі. Такі лампи дозволяють заощадити до 80 гривень. При покупці техніки важливо вибирати клас енергоефективності «А» або вище, споживання електроенергії в такій техніці значно нижче.

Звісно, все що було описано вище, це тільки можливий напрямок вирішення проблеми, але знову все вирішується тільки через підвищення тарифів для населення. Здається що в Державі не існує інших можливостей вирішувати проблеми енергетичного сектору.

Джерело: Інтернет-газета «Сегодня»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

1 коментар

SergeyNechiporenko
Политика, которую могут вести и обезьяны. Повысить газ, ввести абонплату, повысить свет и воду. Шикарно. Зарплату ж повысили в 2 раза (а повысили ли вообще?) — начинайте продавать трусы, шубы, носки и т.д. Чтобы зимой хоть раз в неделю можно было помыть жопу, блядь.

Коментувати