Кого з українців позбавлять субсидій після закінчення опалювального сезону?

Новини України
Новини України: Кого з українців позбавлять субсидій після закінчення опалювального сезону?

В наступному місяці опалювальний сезон закінчиться, а суми в платіжках зменшаться приблизно в три рази. Такий стрибок торкнеться тих українців, які не оформляли субсидію на оплату комунальних послуг (на даний момент — це близько 9,5 мільйона домогосподарств). Вже з опалювального сезону який розпочнеться восени, кількість українців, які отримують субсидії зменшиться на 1,5 млн. чоловік, також зменшаться і суми по субсидіях приблизно у трьох мільйонах домогосподарств. Це станеться внаслідок збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Незважаючи на таке збільшення доходів українців, субсидії нараховані восени 2016 року збережуться до кінця квітня. Державну допомогу перерахують лише з приходом травня, а у багатьох її відберуть, або зменшать.

Хто може претендувати на субсидію?

Згідно з інформацією Міністерства соціальної політики, субсидії можуть оформлювати сім'ї, в яких витрати на комунальні послуги перевищують середній дохід на 15% за останні 6 місяців. Такі витрати компенсує держава, однак тільки в межах норм споживання комунальних послуг. Нагадаємо, що для призначених ще в 2016 році субсидій, норми споживання комунальних послуг наступні: для опалювального житла площею 21 кв.м розрахованої на одну людину + 10,5 кв. м на сім'ю (виходить мінімум 31,5 кв м):
  • Витрата електроенергії на одного-двох членів сім'ї — 100 кВт-год / міс. (по 25 кВт-ч на кожну наступну домочадця)
  • На одну людину в місяць: 2,4 куб. м холодної води і 1,6 куб. м гарячої води (або з використанням 4 куб. м тільки холодної води),
  • 5,5 куб. м газу для обігріву 1 кв. м. будинку і 4,4 куб. м газу для побутових потреб.
Розглянемо на прикладі Київської сім'ї, що складається з 2 дорослих та 2 дітей якими мають бути обсяги споживання комунальних послуг щоб вписатися в соціальні норми. Так сім'я, яка живе в трьох кімнатній квартирі площею 80 кв. м з встановленою газовою плитою, використовуючи в місяць близько 17,6 куб. м газу, 6,4 куб. м гарячої води, 9,6 куб. м холодної води і близько 180 кВт-год струму. Взимку загальна сума за комуналку в цій родині складає приблизно 4000 грн., а влітку — до 1000 грн. З урахуванням доходу за старою мінімальною зарплатою 2 дорослих в 3200 грн. обов'язковий платіж буде дорівнювати 480 грн., а субсидія в період з жовтня по травень складе 3520 грн., в літній період вона складе всього 40 грн. Сім'ї, які мають доходи вище мінімальних, влітку не будуть отримувати субсидію, а взимку відчують її значне зменшення. Згідно з ухваленим рішенням Кабінету Міністрів України, з 6 лютого 2017 року норми по субсидіям були зменшені. Так для сімей, які обігрівають житло газом вони зменшилися на 10%, а для тих, хто опалює житло струмом на 22%. За попередніми оцінками, влітку за рахунок вжитих заходів вдасться заощадити близько 5 млрд. грн., а восени, коли опалення включать, ця сума збільшиться в три рази.

Як оцінюють ситуацію експерти

Експерти в області комунальних послуг та економісти стверджують, що всю систему субсидій необхідно зменшувати, так як вона занадто роздута. Однак не заперечують, що ті заходи, на які йде влада сильно вдарять по споживачах.

На думку екс-міністра ЖКГ Олексія Кучеренка, головною проблемою залишаються завищені тарифи на газ, що видобувається в Україні, вартість якого в кілька разів менше, ніж імпортованого, а продають його за світовими цінами. А від газу залежить вартість опалення та гарячої води. Якщо знизиться ціна на газ, зникне питання субсидування практично половини домогосподарств.

Депозити включать у доходи під час призначення субсидій

Як заявив Андрій Рева, Міністерство соціальної політики планує вже з травня 2017 р. включити депозити в доходи під час призначення субсидій. Мова скоріше йде про відсотки, які нараховуються за депозити і вважаються ще одним видом доходу.

Що стосується монетизації субсидій, то в цьому році вона стане можливою для юридичних осіб, відповідні законопроекти вже давно подані до Верховної Ради України і очікується, що в найближчі дні вони будуть розглянуті і прийняті.

Джерело: Інтернет-газета «Сегодня»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати