Вже цієї осені українці зможуть отримати електронні трудові книжки та електронні пенсійні посвідчення

Новини України
Новини України: Вже цієї осені українці зможуть отримати електронні трудові книжки та електронні пенсійні посвідчення

За даними Пенсійного фонду, вже цієї осені в Україні будуть запроваджені трудові книжки в електронному форматі. Спочатку планується запустити тестовий випуск, який дозволить пенсіонерам незалежно від місця своєї реєстрації звертатися до органів соціального захисту. На другому етапі передбачається видавати електронні трудові книжки всім працюючим українцям. Також планується закінчити процес перезапису паперових відомостей. Як розповіли в Пенсійному Фонді, проблем з виплатами на даний час немає і у майбутньому не передбачається.

За словами голови правління ПФ України Олексія Зарудного, на 2017 рік передбачено, що загальний обсяг пенсійних видатків буде на рівні 283,2 млрд гривень. Ця сума більше на 30 млрд грн. ніж у 2016 році. В видатках на поточний рік заплановано збільшення мінімальних пенсій у два етапи, це відбудеться у зв’язку зі збільшенням у грудні та травні прожиткового мінімуму.

Що зміниться?

За даними Пенсійного фонду кожен роботодавець зможе ознайомитися з кар'єрним ростом потенційного працівника, дізнається розмір його заробітної плати. Електронні трудові книжки буде практично неможливо підробити на відміну від паперових документів.

У реєстрі застрахованих осіб на сьогоднішній день вже є вся інформація про звільнення і прийняття на роботу, тому на його базі буде створено систему електронних трудових книжок. Довідку про місце роботи відтепер всі українці зможуть отримати онлайн.
Електронні трудові спростять життя не лише українцям, а й роботу відділку кадрів на підприємстві. Паперову трудову книжку деякі працівники «випадково» втрачали після кожної роботи, з електронним варіантом такий сценарій стане неможливим.

Електронні пенсійні посвідчення

На даний час електронні пенсійні посвідчення вже отримують пенсіонери-переселенці. З їх допомогою всі пенсіонери зможуть в режимі онлайн ознайомитися з розміром своєї пенсії, страховим стажем і іншою необхідною інформацією. Також планується, що по СМС повідомленням і електронним листам пенсіонерам будуть повідомляти про зміни в пенсійному законодавстві, а також повідомлятимуть про документи які можливо, буде необхідно донести.

Пенсійні справи в електронному вигляді допоможуть скоротити тривалий і складний процес оформлення пенсій. Якщо раніше на це необхідно було витратити 10-15 робочих днів, то після введення електронних пенсійних посвідчень на все оформлення буде витрачено від 30 хвилин до 1 часу.

З мінусів поки що можна відзначити, що повноцінно система зможе запрацювати не раніше ніж через рік-два.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати