Українцям планують урізати субсидії. Коли чекати перших змін?

Новини України
Новини України: Блог  user_bc: Українцям планують урізати субсидії. Коли чекати перших змін?

З 2018 року кількість українців, які отримують субсидію значно знизиться. А з травня 2017 року знижуються соціальні норми для споживання електроенергії, тепла та газу (в разі використовуються їх для опалення). Так як ці показники є основою при розрахунку пільг на комунальні послуги, українці вже наступного опалювального сезону відчують різницю в своїх платіжках.

Що буде з ціною на газ?

На сьогоднішній день субсидії покривають 330 куб. газу для опалення будинку площею в 60 кв… Дану норму планують зменшити ще на 30 кубів. У випадку, коли фактичне споживання газу буде залишатися на тому ж рівні, користувачам потрібно буде доплачувати приблизно 200 грн. Однак, це ще не всі фактори ризиків. На даний момент в Кабінеті Міністрів вже є проект постанови, в якому йдеться про перегляд тарифів на газ з квітня 2018 року, найближчим часом планується його прийняття. За цим проектом, вартість газу буде становити 4 949 грн. без ПДВ. Ціни будуть коригуватися кожні пів року.

За словами Юрія Корольчука члена ради Інституту енергетичних стратегій, економічно обґрунтовані тарифи на газ в 2018 р. виростуть від до 25-60% (в грошовому еквіваленті до 8,5-11 тис. грн.). У разі подорожчання газу будуть переглянуті тарифи на гарячу воду та опалення.

Експерт з питань енергетики Валентин Землянський вважає, що вартість газу не повинна бути вище 4,3 тис. грн. за тисячу кубів (з урахуванням ПДВ).

На сьогоднішній день Україна видобуває 14,6 млрд кубометрів газу з 17,6, необхідних для комунальних господарств, тому додатково нам необхідно закуповувати за кордоном лише 3 млрд. кубометрів газу за ціною не вище 9 тис. грн. за одну тисячу кубометрів.

На всіх субсидіантів грошей не вистачить

За інформацією Мінрегіону, планується зменшити кількість субсидіантів, так як грошей не вистачає на всіх бажаючих. В 2017 році в бюджет України було закладено 50 млрд грн. на субсидії, а реально для цих цілей необхідно приблизно 75 млрд грн. — це на половину більше запланованої суми.

Одержувачів субсидії має поменшати за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн., а також запланованої монетизації пільг. Вже у 2017 року планується, що чиновниками буде розроблений механізм нарахування комунальної знижки.

Якщо монетизація не буде запущена, кількість українців, що отримують субсидію вже у 2018 році все одно зменшиться. Це станеться внаслідок перерахунку мінімальної зарплати та зниження норми споживання для населення.

За 2016-2017 рр. заборгованість за комунальні послуги зросла до 30 млрд грн. У разі чергового підвищення тарифів заборгованість може зрости до 100 млрд грн.

Джерело: інтернет-газета «Сегодня»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати