Більшість українців не знають про можливість повернення Tax Free із закордонних покупок

Новини України
Новини України: Про все: Блог  user_bc: Більшість українців не знають про можливість повернення Tax Free із закордонних покупок

Згідно з даними опитування, яке проводила компанія TaxFree4U спільно з факультетом соціології КНУ ім. Тараса Шевченка, більшість українців (62% опитаних), подорожуючи за кордоном не повертають Tax Free зі своїх покупок. Частина опитаних (31%) взагалі не знали про таку можливість, а інша частина (32%) вважають цю послугу дуже складною і взагалі не вартою витраченого часу.

37% українців повертають, або один раз повертали ПДВ за покупки здійснені за кордоном. Майже половина з них користувалися послугами компанії TaxFree4U і отримували гроші перед вильотом із аеропорту. Інша частина респондентів отримували ПДВ за покупки від закордонного магазину без посередників.

При поверненні ПДВ безпосередньо через магазин, суму повернення можна отримати набагато вище, за рахунок економії на комісії. Але часто податкова країна, в якій здійснюють покупки може відмовити в поверненні ПДВ. Причини можуть бути різні, починаючи від нерозбірливо написаної букви в декларації.

Більшість опитаних вважають, що повернуті гроші не варті витрачених зусиль. Послуга по поверненню ПДВ, на їхню думку, занадто складна і досить дорога, тому що оператори Tax Free разом з банками беруть занадто велику комісію, яка іноді може становити 50% від суми.

На думку заступника декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків факультету соціології КНУ ім. Тараса Шевченка Віктора Жукова, необхідно проводити роз'яснювальні компанії серед необізнаних про можливість повернень близько 19% коштів від зроблених покупок за кордоном.

Керівник представництва компанії TaxFree4U в Україні, Влас Головін розповів, що компанія TaxFree4U допомагає українцям повернути ПДВ через мобільний додаток.
За покупки, здійснені в Європі, найчастіше опитані повертали собі ПДВ. Близько 39% респондентів користувалися послугами оператора Global Blue, і 6% — Premier Tax Free. Найчастіше гроші були отримані в аеропорту (близько 69% опитаних), на банківську карту переводять 31% всіх опитаних. При переказі грошових коштів на банківську карту може пройти від трьох днів до одного місяця до моменту зарахування грошей на картку.

Компанія TaxFree4U спільно з факультетом соціології КНУ ім. Тараса Шевченка в лютому 2017р. в рамках маркетингової програми опитали 428 українців в аеропорту Бориспіль. Спочатку опитування проводилося з метою маркетингових досліджень для компанії, але так як за результатами опитування більшість українців виявилися не обізнані про своє право щодо повернення близько 20% ПДВ від покупок скоєних за кордоном, компанія TaxFree4U вирішила надати розголосу результати цього опитування.

Джерело: Газета «Сегодня»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати