Українцям, які не мають будинкового лічильника тепла, почали перераховувати тариф за новою формулою

Новини України
Новини України: Українцям, які не мають будинкового лічильника тепла, почали перераховувати тариф за новою формулою

Наприклад, у Києві суму в платіжках зменшили майже на третину. За рахунок чого така щедрість обленерго і чому чиновники раніше не зменшили тарифи?

Перші платіжки за опалення цієї осені шокували не тільки українців, а й уряд. Там вирішили перерахувати тариф за новою методикою, повідомляє from-ua.

В Україні тарифи на опалення розраховують за двома схемами. У багатоповерхівках без лічильників встановили норму споживання — наприклад, для киян це 32,97 гривні за 1 квадратний метр. У будинках з лічильниками платять за фактичну кількість отриманого тепла — 1416 гривень за одну гігакалорію.

Новини України: Українцям, які не мають будинкового лічильника тепла, почали перераховувати тариф за новою формулою

І жителі цих квартир якраз і отримали менші суми. Після перерахунку цифри в платіжках в середньому знизилися на 30%.

А ось про нестачу заговорили в «Київенерго». У них тільки за жовтень вийшла різниця в нарахуваннях на 47 мільйонів гривень. Після перерахунку за листопад киянам платіжки взагалі виставили на 70 мільйонів менше, ніж планували. І чому вартість розрахунку опалення за цими двома методиками така разюча — пояснити не змогли.

У Національній комісії з енергетики, яка і затверджує тарифи, пояснювати, де була захована «секретна складова», теж не захотіли.

Якщо лічильник фіксує вже подане в будинок тепло, то у формулі норми споживання — купа змінних, кажуть експерти. В першу чергу на розрахунок впливає погода. Таке нововведення затвердив Кабмін минулої осені. У формулу закладена середня температура за місяць. Якщо вона нижче відповідного показника, то тариф збільшують — мовляв, використовують більше палива. І навпаки.

Крім того, впливає на тариф і кількість опалювальних днів. Особливо це відчутно в жовтні й квітні, коли батареї за фактом холодні, а за паперами — ще опалювальний сезон. Також впливають і втрати тепла в дірявих мережах.

Чиновники ж обіцяють до кінця цього року встановити лічильники у всіх багатоповерхівках.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати