У Мінсоцполітики розповіли, як можна використати заощаджену за місяць субсидію

Новини України
Новини України: У Мінсоцполітики розповіли, як можна використати заощаджену за місяць субсидію

Домогосподарства зможуть використовувати заощаджену за місяць частину субсидії для оплати комунальних послуг в іншому місяці, проте в межах одного опалювального періоду.

Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.


«Зекономлені сім'ями на субсидії кошти залишатимуться на рахунках людей тільки в межах одного опалювального періоду. Якщо сім'я використовує менше газу, ніж встановлено соціальним нормативом, зекономлені кошти будуть оформляти в рахунок майбутніх платежів, у тому числі обов'язкової плати за комунальні послуги. Наприклад, якщо сім'я в листопаді використовувала на 100 кубів газу менше, ніж встановлено нормою, то цей обсяг газу вона може спожити в холодні місяці, наприклад, в січні», — йдеться в повідомленні.

Також уряд приступив до розгляду питання про монетизацію залишків невикористаних субсидій після завершення наступного опалювального сезону.

«Щоб зекономлена сума житлової субсидії перераховувалася споживачам, які вели енергоефективне домогосподарство, у вигляді грошової премії за енергоефективність», — повідомляється на сайті.

Прес-служба нагадала, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, в опалювальному періоді 2015-2016 року не відповідали реальному споживанню послуг.

Через завищені нормативів на рахунку одержувачів субсидій утворилася сума невикористаних коштів в розмірі понад 10 млрд грн.

Пізніше уряд в кілька етапів знизив соціальний норматив на обігрів приміщення, який сьогодні становить 5,5 куб. м газу на квадратний метр опалювальної площі.

На рахунках домогосподарств залишили тільки суму, рівну вартості 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, а всі інші засоби, які скупчилися на рахунках домогосподарств, будуть повернуті до державного бюджету.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати