Де на Київщині безпечно збирати гриби

Новини України
Новини України: Де на Київщині безпечно збирати гриби

Відповідно до проведених у Київській області санітарно-епідеміологічною службою (СЕС) досліджень, любителям «тихого полювання» вкрай не рекомендується ходити по гриби в Бородянському районі. Найменш забруднені радіоактивними цезієм і стронцієм гриби можна зібрати у Фастівському районі.

Про це повідомляє прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби в Київській області.

«Території, на яких збиралися гриби, можна чітко розділити на три категорії: території зі стабільно високим забрудненням грибів стронцієм і цезієм (Іванківський, Поліський і Вишгородський (територія Дніпровсько-Тетерівського заповідника) райони); території з періодичним виявленням забруднення грибів стронцієм і цезієм (Макарівський, Бородянський райони); території, на яких не виявлено радіоактивно-забруднені гриби — це все райони чорнозему і лісостепової зони області », — йдеться в повідомленні.

Крім того, найменший вміст радіонуклідів у грибах СЕС виявили в урожаї, зібраному в Броварському районі — до 4,2 Бк кг, у Фастівському районі — до 7 Бк/кг, в Богуславському, Томилівському і Шамраївському лісництвах Білоцерківського району — від 7,9 до 9,5 Бк/кг.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати