Пенсійний вік знову підвищать

Новини України
Новини України: Пенсійний вік знову підвищать

Україна розраховує до кінця поточного року отримати ще один транш від МВФ в розмірі $ 1,3 млрд, але організація висунула нові умови.
Для того, щоб отримати черговий транш, в української влади вимагають підняти пенсійний вік, оптимізувати систему виплат житлових субсидій та виробити механізм підвищення тарифів на газ і опалення.

14 вересня Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив виділення Україні третього траншу кредиту в $ 1 млрд в рамках програми розширеного фінансування, підписаної в 2015 році. За словами глави НБУ Валерія Гонтаревої, найближчим часом очікується приїзд до Києва місії фонду.

Значна частина вимог МВФ пов'язана з пенсійною реформою. Україна повинна прийняти закон, який передбачатиме поступове підвищення пенсійного віку, при цьому новий вік для підвищення не вказано.

Серед інших вимог до пенсійної реформи — встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для будь-яких професій (крім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій, забезпечення більш тісних зв'язків між пенсійними внесками та розміром пенсії, що має стимулювати громадян декларувати свої реальні доходи.

Крім того, ще однією вимогою є введення до кінця жовтня тимчасового механізму коригування тарифів на газ та опалення на щоквартальній основі, на випадок, якщо тарифи відхиляються від рівня повного покриття імпортної вартості газу на 10% або більше.

Згідно з умовами меморандуму, в кінці листопада парламент повинен прийняти законодавство про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), яке отримає широкий спектр повноважень і не буде залежати від інших відомств.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати