Найзбитковішими компаніями у 2015 році стали Нафтогаз та Укрзалізниця

Новини України
Новини України: Найзбитковішими компаніями у 2015 році стали Нафтогаз та Укрзалізниця

Найбільш збитковими у 2015 році були компанії Нафтогаз зі збитком 25,1 млрд грн і Укрзалізниця зі збитком 16,8 млрд. грн. Далі ДПЗКУ (Державна продовольчо-зернова корпорація України) — 3 млрд. грн., Регіональні електричні мережі — 2,2 млрд. грн. Про це на прес-конференції у Києві заявила перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

За словами Ковалів стало відомо, що найбільш прибутковою серед державних компаній стала Адміністрація морських портів України, прибуток якої становить 3,8 млрд. грн. а також Турбоатом — 1,5 млрд. грн., Енергоатом — 1,2 млрд. грн. та Укргідроенерго — 1,1 млрд. грн.

«Якщо подивитись за галузями, то в структурі прибуткових галузей найбільшу долю становлять електроенергетика і хімічна промисловість, а в структурі збитків у 2015 році займає нафтогазова галузь», — наголосила Ковалів.

З її слів також стало відомо, що сукупні збитки ТОП-100 державних підприємств становили аж 119 млрд. грн. Варто додати, що у 2015 році цей збиток зменшився втричі й становив лише 42,6 млрд. грн.

«Збитки зі 124 млрд. грн. скоротилась до 56 млрд. грн., а прибутки зросли з 5,5 млрд. грн. до 13,8 млрд. грн. 13,8 млрд. грн. — це база і відрахування дивідендів у державний бюджет і тих коштів, які ці державні підприємства можуть на сьогодні спрямувати на модернізацію та розвиток», — додала урядовець.
Джерело
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати