Нові правила дорожнього руху: як рахувати штрафні бали та кому прийдуть "листи щастя"

Новини України
Новини України: Нові правила дорожнього руху: як рахувати штрафні бали та кому прийдуть листи щастя

В Україні почали діяти нові ПДР. Українські водії вже кілька днів, як кермують автівками за новими правилами дорожнього руху. Чого позбавили шоферів парламентарі і скільки слід відкладати грошей у бардачок на вирішення проблем, ідеться у рейтингу програми «Гроші».
Прощавай, презумпціє невинуватості

Тепер невинність українців потрібно їм же і доводити у суді. Поліція не зобов'язана складати протокол у справі про адмінправопорушення, а може одразу винести постанову. І що найцікавіше, ніяких доказових баз і пояснень обвинуваченого водія не потрібно. А це значить, що справа буде направлена до суду і лишень там обвинувачений водій буде намагатися довести свою невинуватість. Але і за це потрібно буде заплатити — за судовий збір необхідно віддати 550 гривень.

Нові ПДР передбачають штрафні бали — їх водій матиме 150. Коли цей «штрафний кредит» буде вичерпано, кожен водій має сплатити штраф зі своєї водійської кишені. І, ще також цікава зміна в нових правилах, відповідальність тепер несе людина, яка перебуває за кермом авто, а не власник машини.

Що варто знати про нові правила дорожнього руху

«Всевидяче око»

Із 7 листопада на дороги повертається і автоматична фіксація порушень. Тепер, водіям виписуватиме штраф камера, яка зафільмує правопорушення. Але все одно без участі людей не обійтися, інформація з камер буде оброблятися руками співробітників поліції. Так звані «листи щастя» водії зможуть отримати або поштою, або SMS на мобільний телефон.

Збій в системі

Але як і будь-яка «бета-версія» нового продукту може мати свої збої і негаразди, так само сталося і з новими правилами дорожнього руху. Крім того, що в змінених ПДР про слово «поліція» жодної згадки, наприклад, права водій може передавати «міліції», а не поліції, при цьому сама ж міліція з 7 листопада юридично не існує.

І якщо раптом ви захочете скористатися законодавчими дірками, не варто квапитися, нагадаємо, що Державна автоінспекція залишається в структурі МВС, як мінімум, до кінця 2016 року.

Раніше повідомлялося, що київським патрульним роздали термінали для сплати штрафів на місці. Також такими терміналами забезпечили патрульних на бориспільській та житомирській трасах.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати