Єфименко Констянтин Олексійович

Обличчя БЦ
Інтерв'ю, присвячене виборчим перегонам 2015.

На питання громади відповів кандидат на посаду міського голови Єфименко Констянтин Олексійович.

Обличчя БЦ: Єфименко Констянтин Олексійович

Які на Вашу думку найбільші проблеми в місті?

Найбільшою проблемою міста є його економічний стан. Багато підприємств не працює. Ми замовили дослідження ДП «Укрпромзовнішекспертиза», аби з’ясувати на якій економічній позначці знаходиться Біла Церква. Маємо дуже драматичну картину щодо ВВП, в тому числі й на душу населення, – в Білій Церкві за 24 роки він скоротився вдвічі. Приміром, у 1990 році $5793 на душу населення, то тепер — $2876. Майже вдвічі зменшилася за цей час і кількість робочих місць. Якщо в 1990 р. в промисловості працювали 55 тисяч білоцерківців, 2014-го – тільки 11 тис. Зате кількість зайнятих у торгівлі збільшилося в 7 разів. За межами міста нині працюють 33 тисячі людей, тільки в Києві – 25 тис. При цьому у Білій Церкві проживає 61 тис. пенсіонерів, 11, 5 тис людей з обмеженими фізичними можливостями, 12 тис. освітян і медиків. Щоб виплатити їм відповідно пенсію, соціальну допомогу та зарплату треба мати кошти. А де їх взяти, якщо промисловість не працює в повній мірі?

Як ви плануєте їх вирішувати?

Економіка – це наука, і економічні закони неможливо обдурити. Можна пофарбувати окремі під’їзди, встановити дитячі майданчики, відремонтувати труби в старих будинках. Але системно вирішити проблеми міста можна буде тільки тоді, коли ми піднімемо нашу промисловість, коли запрацює реальний сектор економіки. Для цього громадська ініціатива «Біла Церква. Завтра» розробила Стратегію розвитку міста. Робили не самі, не десь у кабінетній тиші. Залучили польських експертів, бо Польща в 1990 році мала аналогічні стартові можливості, що й Україна. А нині випереджає Україну за економічними показниками в 10 раз!!! Кожне польське місто має свою стратегію розвитку. Тож ми взяли на озброєння їх досвід. Залучили українських фахівців та білоцерківську громаду. Провели обговорення сильних та слабких сторін місцевої економіки, визначили потенціал міста в 8 фокус-групах. На основі цих даних розробили Стратегію розвитку Білої Церкви.

Ключові речі, які допоможуть нашому місту вийти з критичної ситуації: це створення потужного індустріального парку, в рамках якого можна збудувати 3-5 нових заходів, створити 2000 робочих місць та залучити 5 млрд. грн. інвестицій. В ньому має діяти три кластера: з глибинної переробки зернових, адже Біла Церква знаходиться в центрі районів, де вирощуються зернові, з виробництва сільськогосподарської техніки та виробництва товарів широкого вжитку, які можна реалізовувати на ринках Києва. Також нам треба використовувати туристичний потенціал міста, розвивати інфраструктуру, це дасть змогу створити багато робочих місць для широкого кола громадян. Адже з розвитком туризму розвивається сфера обслуговування, готельне господарство, туристичні агенції, сфера розваг та рекреації.

Оцініть роботу нинішнього мера міста В.П. Савчука

Роботу будь–якого міського голови має оцінювати насамперед громада.

Чи можливо без глобальних інвестицій, а лише за рахунок більш якісних фахівців в управлінні міста та комунальних підприємств, вивести місто на новий рівень?

Одне не виключає іншого. Професіонали в будь-якій галузі здатні зробити серйозні зрушення і покращити ситуацію. Саме завдяки професіоналам високого рівня заводи «Трібо» та «Біофарма» є конкурентоспроможними і продають продукцію на зарубіжних ринках. Проте без інвестицій будь-яка справа рухатиметься повільно. Тож ми громадська ініціатива «Біла Церква. Завтра» провела презентацію щодо можливостей залучення фінансових ресурсів з ЄС. На моє запрошення в місто приїхав Микола Тимощук, директор представництва Українського союзу промисловців і підприємців в ЄС. На семінарі експерт розповів, які існують грантові програми в Євросоюзі і що доступно для України. Лише на період з 2014 по 2020 рік ЄС запланував виділити для країн – сусідів майже 15,5 млрд. євро, спрямованих на економічний та соціальний розвиток цих країн на принципах демократії та вільної ринкової конкуренції. Треба просто вміти готувати програми для залучення коштів.

Коли ви останнього разу купались в річці Рось?

На жаль, у мене обмаль часу для відпочинку.

Якщо Вас виберуть міським головою, то що саме Ви зможете покращити за перші півроку свого керування?

Я розумію, що за 24 роки Незалежності України громадяни втомилися від багатьох проблем і того, що їх ніхто не хоче вирішувати. Всі хочуть швидких і якісних змін. Але так, друзі, не буває. Якщо вам обіцяють покращення життя за два-три місяці, це обман. Стратегія розвитку Білої Церкви, про яку я говорив вище, розрахована на 7-10 років її реалізації. Проте іншого шляху немає.

За які заслуги Віктор ПроФФесор Янукович поставив Вас міністром транспорту і зв’язку в 2010 році?

Так, я очолив Міністерство транспорту в 2010 році. Щоправда, пропрацював недовго, близько 8 місяців. Після того як Міністерство транспорту було реорганізовано в Міністерство інфраструктури, став першим заступником міністра. І за цей період своєї кар’єри мені немає чого червоніти. Я став міністром не тому, що мав якесь відношення до «сім’ї». У тому уряді насправді працювало багато людей, які не мали до Януковича жодного стосунку, і навіть навпаки – були його ідеологічними опонентами. Наприклад, теперішній Президент України Петро Порошенко був в уряді Азарова міністром економічного розвитку та торгівлі. Особисто мене призначили в міністерство транспорту за квотою Блоку Литвина, а до цього я був членом Білоцерківського осередку партії «Батьківщина». І, до речі, вийшов з нього, як тільки погодився піти на держслужбу. В міністерстві я відповідав за реформування цієї установи, і в цьому напрямі було проведено серйозну роботу. Ми хотіли повністю забрати з міністерства увесь господарський сектор – тобто передати господарські підприємства місцевим органам влади або Фонду держмайна. А Міністерство мало стати лише нормотворчим органом, який би встановлював стандарти для розвитку бізнесу в цій сфері, залучення інвестицій та транзиту. Ми ухвалили Закон про порти, Повітряний кодекс, а також низку законів, спрямованих на реформування галузі. Я ніколи не був політиком, працюючи в уряді. Я був технократом. Приходив на роботу о 7-й ранку і йшов о 10-й вечора, тримав на контролі суто технічні виробничі питання, що стосувалися роботи портів, залізниці. Якщо проаналізувати 4 роки моєї роботи в міністерстві – мене жодного разу не звинуватили у лобіюванні інтересів будь-яких політичних сил, у звезенні людей на вибори або ще якихось проявах «адмінресурсу». Я впевнений, що потрібно чітко розділяти дороги політика і державного чиновника, технократа, який щодня робить конкретну справу для держави. Саме так я і чинив.

Сколько времени заняла разработка стратегии развития, и какие перспективы будет иметь наш город после ее внедрения?

Над Стратегією розвитку Білої Церкви працювали майже рік. Вона розрахована на 7-10 років.

Пан Констянтин, бувший міністор транспорту і звязку, які плани на транспорт в Б.Церкві? Що збираєтесь робити із Рейдерством київських маршрутів, якийсь порядок в розкладі руху місцевого транспорту особливо в години пік? Чи можете посприяти в бувшому міністерстві, щоб з Б.Церкви на Київ їздили швидкі комфортабельні електрички, для тих 33 тис.які їздять працювати до Києва? Дякую.

До Києва зараз курсує електричка підвищеного комфорту Київ-Роток та Київ-Біла Церква. Якщо її недостатньо, буду вивчати це питання детальніше. Так само, як і ситуацію з маршрутним транспортом у місті.

Хотів запитати де ви були до цього і чого я почув про вас і ваші обіцянки лише за місяць перед виборами і чого ви конкретно навіть нічого і не обіцяєте, ну нехай. Потім. Поставлю одне питання. Ось ви є наступником(протеже), вас підтримує діючий міський голова, ваш однопартієць, поважний Василь Савчук. Він каже на вашу підтримку дуже теплі слова і у вас до нього не чув щоб якійсь претензії були. Що заважало йому зробити те все(що ви пропонуєте, ну щось ви ж пропонуєте, мабуть) до вас? Не так. Що заважає вам втілити свою програму, якщо вона у вас звичайно є, без перебування на посаді міського голови? Адже гроші у вас є і чималі, все інше з посадою мера ніяк прямо не пов'язано.

Питання можна розділити на кілька. Щодо Василя Савчука, думаю, Вам ліпше звернутися до нього за відповіддю. Щодо того, що Ви про мене нічого не чули. Так буває. Проте мій благодійний фонд діє в місті вже більше 4 років. За цей час реалізовано чимало проектів: «Допоможи народитися дитині» (до нас за допомогою зверталися подружні пари, які не могли мати дитину без допомоги лікарів. Тож ми допомагали, оплачуючи курс лікування. Таким чином, на світ з’явилося 9 малюків, ще на трьох діток чекаємо). Також збудований храм Св. Георгія Побєдоносця на Замковій горі, а перед цим проведені розкопки на глибину 4, 5 м. Всі знахідки нині знаходяться в Інституті археології НАН України, вони вивчені і описані в двох томах. Після завершення робіт, у храмі на цокольному поверсі буде створений музей, де і виставлятимуться ці археологічні знахідки. Вже зараз всі білоцерківці можуть побачити музеєфіковані фундаменти храму XI ст. За сприяння благодійного фонду діють секції хокею та фігурного катання. Видана книга Євгена Чернецького «Браницькі». Понад чотири роки функціонує Академія пенсіонерів, в рамках якої працює 33 клуби. В них люди літнього віку можуть не лише відпочити, випивши чаю та заспівавши милу серцю пісню. Пенсіонери їздять на екскурсії, ходять на курси в’язання, вишивання, йоги, комп’ютерної грамотності. Також відвідують басейн. Про нашу академію нещодавно програма «Сніданок 1+1» знімала сюжет. Це приємно! Звісно, благодійний фонд за весь цей час надав благодійної допомоги на лікування хворих білоцерківців. Проте моя принципова позиція: не розголошувати ні імен тих, хто звертався, ні сум допомоги. Я за це маю звітувати лише перед Богом.

Константин, сейчас Вы занимаетесь утеплением дома на Вокзальной. планируете ли утеплять дома дальше?

Я б сказав інакше: займається утепленням будинку громадська ініціатива «Біла Церква. Завтра», яка під конкретний проект знайшла грантові кошти. Для чого? Щоб показати: так може виглядати вся Біла Церква. Будинок, і, мабуть, ви не будете сперечатись, виглядає дуже красиво. Але він не просто красивий. Він утеплений. А це значить, що мешканцям цієї зими буде і тепліше, і економніше, адже менше витрачатиметься тепла для обігріву цієї багатоповерхівки. Стратегія розвитку Білої Церкви передбачає більше 20 млн. євро грантових та інвестиційних коштів на утеплення міських будинків. А це дозволить утеплити близько 80-100 будинків.

Констянтин, не могли б ви пообіцяти публічно, що після вашого приходу на посаду міського голови з батьків більше не будуть вимагати благодійні внески на господарські потреби дитячих садочків та шкіл, як при нинішньому мері, та ці всі проблеми, в тому числі і заміна вікон буде проводитися бюджетним коштом, як це і має бути. Досить доїти батьків!

Цілком з вами згоден. Але для того, щоб це втілити в життя, треба, як ви самі зазначили, бюджетні кошти. А де їх взяти, якщо приміром у міста немає меж? Скажете, до чого тут межі міста? Відповім. У нас є підприємство «Росава». Його всі знають. А чи знають, що територія під підприємство вважається власністю Шкарівської сільської ради і податок за землю, а це мільйони гривень, «Росава» сплачує Шкарівці? Тільки за цей податок можна було б замінити вікна, якщо не у всіх садочках, то в половини як мінімум.

Цього року вдалося отримати субвенції з державного бюджету в сумі 3 781 737 грн., з них 2 270 737 грн. передбачається витратити саме на заміну вікон у дошкільних навчальних закладах міста. Отже, у дошкільних навчальних закладах № 3,12,14,15,19,24,25,26,30,31,32,33 вже почалася робота. Більшість садочків із цього переліку розташовані на масиві Леваневського. Чому так? А тому що приміщення садочків були збудовані за так званими «південним проектом», який в наших кліматичних умовах виявилися не дуже ефективними. Він передбачений для більш кліматично теплих районів колишнього СРСР.

Але я переконаний: ми повинні негайно вирішити питання з межами міста. Хочу звернутися до керівників підприємств. Друзі, якщо підприємство знаходиться у місті Біла Церква і на ньому працюють наші жителі, вам доведеться зареєструватися в нашому місті і платити податки у міський бюджет, а не в район. Друзі, якщо ви розбиваєте своїми вантажівками наші дороги та мости і при цьому зареєстровані в районі, ви можете скільки завгодно роздавати на мене брехливі листівки, але ви будете поповнювати бюджет міста, а не району. Друзі, якщо ви, як керівники великих підприємств вирішили офіційно виплачувати 700 грн зарплатні, а решту – в конверті, ви помиляєтесь. Так точно не буде. Міський бюджет формується в тому числі з податку на зарплату. А ці доходи – це й відремонтована прибудинкова територія, під’їзд, освітлення, майданчики тощо.

Мене цікавить як пан депутат, буде вирішувати питання с працевлаштуванням інвалідів?

Я балотуюсь не на посаду міського депутата, а на посаду міського голови. Якщо білоцерківці довірять свій вибір мені, обов’язково вивчу питання із зайнятістю людей з обмеженими фізичними можливостями у нашому місті і зможу відповісти Вам більш предметно.

Що ви плануєте робити з річкою Рось?

Це питання мені часто ставлять на зустрічах у трудових колективах. Дійсно, останній раз капітально річку чистили в 2003 році, з 2012 по 2015 роки проводили лише частину робіт від запланованих.

Тому громадська ініціатива «Біла Церква. Завтра» запросила небайдужих білоцерківців на спільну толоку з прибирання берегів річки.

Перша толока з прибирання Росі відбулася 19 вересня на пляжі в районі вулиці Вокзальна. Приємно, що відгукнулося багато небайдужих жителів, приєдналися і представники політичних сил. 143 м пляжу від очерету очистив драглайн. Тож наступного літа містяни зможуть насолоджувати відпочинком біля плеса, заходячи у воду з чистого берегу, а не через очерет та куширі. Також пофарбували і відремонтували пляжні лавки та «грибочки», зібрали сухе листя, вирізали сухі та аварійні дерева. Загалом вивезли 62 кум м сміття та 57 куб м дерево-чагарникової рослинності. 26 вересня прибирали в районі Центрального пляжу. Нещодавно до мене звернулися білоцерківці, які люблять «моржувати». Попросили відремонтувати місток, по якому входять у воду та на якому відбувається освячення води у річці на Йордана в районі пляжу, що примикає до вул. Запорізька (м-р Вокзальний). Відремонтували спільно з авторами ініціативи!

Вода в р. Рось не найкращої якості. Це не секрет ні для кого. Пляжі також забруднені. Тож роботи в цьому напрямку ще багато.

P.S. Наостанок хочу подякувати всім читачам сайту БЦ Like за увагу та цікаві запитання.

Дякуємо і Вам за відповіді.

З інтерв'ю інших кандидатів можна ознайомитись за цим посиланням
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

3 коментарі

AndreyPogrebnyak
Пан Регіонал трошки попіарились…
DmitriyDmitriy-Zolotev
Ще один Савчук, ще на п'ять років. Якщо це топовий кандидат, як він себе називає, то це — жах.
AndreyPogrebnyak
Сподіваюсь…
голосувати в БЦ підуть не тільки пенсіонерки, яких цей гречкосій повозив по святим місцям!

А так місто має ризик отримати в своїй кишені ще одного регіоналівського недоолігарха!

Коментувати