Музичний креатив по-братськи. Гурт «БраZерС»

Обличчя БЦ


Море позитиву та емоцій переповнюють мене, адже вдалося поспілкуватися з одним із найбільш яскравих та колоритних гуртів м. Біла Церква – «БраZерС».

Креатив та яскравість завжди супроводжують їхню творчість. Чого варте хоча б це універсальне музичне квест-привітання:


Власне, мені здається що цей гурт більш відомий за межами міста, ніж вдома. Особисто я вперше зіткнувся з їхньою творчістю лише в 2012 році, випадково натрапив на їхній відео-кліп на кавер пісні В. Цоя. У його п’ятдесятирічний ювілей, одна з його не дуже популярних пісень зазвучала по-новому так, що можна з впевненістю сказати «Цой – живий». Ось власне і вона:А вже в 2013 випадково дізнався що вони з мого рідного міста, тоді й промайнула думка що треба з ними поспілкуватися. Вони виявились доволі відкритими і щирими людьми та відгукнулися на мою пропозицію про інтерв’ю. Ось що з цього вийшло:

Розкажіть як з’явився гурт під назвою «БраZерС»? З чого все почалось?

СЕМ:
Кожен з нас вже займався музикою, але окремо один від одного. Брат мав досвід гри в декількох гуртах ще зі школи, потім і в ВУЗі».
Після того як і я закінчив університет, та піднатягався в написанні електронної музики, ми вирішили записати сумісно пару пісень. Так і пішло-поїхало. Такий початок історії БраZерс.


КСАНДР:
Про появу самої назви є навіть в вікіпедії: довго підбирали вдале слово. Потім вирішили кинути дитячі кубіки з літерами. Склалося «Бразерс». Це було, як знак. Адже співзвучне слово з інглішу прямо вказувало на нашу спорідненість.

За назвою гурту можна здогадатись, що ви брати, а от чому саме такі псевдоніми вибрали, і якщо не секрет то які ваші справжні імена?

КСАНДР:
Ксандр, це ім’ я, котрим мене називають друзі і так до мене зазвичай звертаються.

СЕМ:
Насправді – це не псевдонім, якщо уважно подивитися в мій паспорт так мене і звати:) Але поки що цю невеличку інтригу ми залишимо при собі ;)

Можете детальніше розповісти про склад гурту, хто входить до складу?

СЕМ:
Антон Мілка – віртуозний басист, незаконороджена дитина басиста гурту «RHCP» Флі.
Віталій Лисинюк — соло-гітарист, рок-музикант нового покоління, дух рок-н-ролла.
Валерій Ососов – наш драмерМен
Ксандр Літвіненко — вокал, «доктор БраZерс», лікар якісної музики.


КСАНДР:
Ну, а Сем Літвіненко – містер Екшин тайфун, смерч, цунамі, зносе всім дах на своєму шляху :)

Як народжуються Ваші пісні? Хто пише музику, хто тексти?

СЕМ:
По-різному. В основному ми з братом. Є пісні його, є мої, як тексти, так і самі мелодії. Та кінцеві речі, аранжировка створюється разом з командою, наші хлопці дуже талановиті. І до речі насправді ви ще нічого не чули ;)

КСАНДР:
Брат натякає, що в інтернеті є лише наші демо-записи. Справжні, оновлені студійні «БраZерс» вже чекають свого виходу в ефір :)

Ви десь навчались музиці?

СЕМ:
Ми з братом навчалися в музичній школі по класу гітара. Починали в одного й того самого вчителя — Головченко Оксани Борисівни. Так що в нас один на двох магістр Йода )
Я хотів грати на балалайці, а мене втиснули грати на гітарі :) Жартую авжеж, та в планах є навчитися грати й на балалайці)


КСАНДР:
Але я ще був і падаваном Шулешко Володимира Івановича :) Справжній майстер гітари.

З яким музичним стилем ви асоціюєте свою творчість?

КСАНДР:
Музичний Джит Кун До. Стиль без стилю. Творимо те, що нам подобається, незаганяючи себе в рамки.

СЕМ:
Ми себе не з ким не асоціюємо, можливо це питання до кавер-гуртів :)
Принаймі це робота критиків — чіпляти ярлички :)


Є якісь кумири, ідоли, яку музику взагалі любите слухати?

КСАНДР:
Кумирів та ідолів собі не створюємо :) Слухаємо якісну музику в незалежності від стилю. Є виконавці що вплинули: AC/DC, Queen, Red Hot Chili Peppers, Deep Purple, Nirvana, Pink Floyd, Кино, Алиса… Та легше глянути мій список аудіо в контакті, ніж все перерахувати )))

СЕМ:
Всіх і не згадаю, але декількох виділити можу. Мені подобаються Queen, Michael Jackson, The Prodigy, Massive Attack. Останім часом слухаю Muse, наш басист Антон підсадив)))


Ваша кавер-версія на пісню В. Цоя «Я иду по улице в зеленом пиджаке» вийшла дуже яскравою та якісною. Чия ідея була вибрати саме цю пісню і як ви взагалі ставитесь до творчості В. Цоя?

КСАНДР:
Іниціатива моя. Взагалі подобається творчість В. Цоя, саме з його пісень почав співати. А в минулому 2012 році Віктору виповнилося б 50 років, тому і з’явилася ідея збацати щось в данину поваги цьому музиканту. Але не хотілося співати заїжджені пісні на кшталт Группа Крови, Пачка сигарет. От на пісні «ЯИПУ» з одного з перших альбомів Кіно, ми і зупинили свою увагу.

СЕМ:
Кавер на цю пісню брат ще грав зі своєю студентською командою «Consilium-M», вона мені дуже подобалась. Пізніше, ми як «БраZерс» її трохи ще переграли та відзняли кліп.

Коли порадуєте ваших шанувальників новим кліпом? На яку пісню він буде? І, взагалі, як проходе робота над кліпами?

КСАНДР:
Плануємо наприкінці серпня порадувати шанувальників кліпом на пісню «Тоска», робота над котрим іде повним ходом. На сьогодні залишилося відзняти пару сцен.

СЕМ:
2 роки тому був відзнятий матеріал на нашу пісню «ДраGлюй». Вона вийшла скандальною і по аудіо, і по тексту, і в плані відео. За знімальний день по запланованому сценарію, ми відзняли лише 30 %. Кліп, так би мовити, ліг на полицю. Але ще через півроку був переписаний сценарій і дозняли решту. Це було щось. Ми з братом засіли в монтажній студії на півроку, не бачивши ні вулиць, ні гульок і т.п. Наш гурт почав сумніватися чи живі ми взагалі :)))

КСАНДР:
Так, нам прийшлося розібратися в усіх нюансах кліпмейкерства: операторська робота, монтаж, моушн-дизайн, анімація, спецефекти, корекція кольору та т.п. Ми настільки набили руку, що відкрили свій 27Кадр-production і вже маємо замовлення на кліпи від декількох виконавців. Найближчий запланований вже на серпень для талановитої співачки з Ашхабаду.
Також з радістю запрошуємо молодих виконавців, для створення кліпів ;)


СЕМ:
Маємо надію, що кліп на пісню «ДраGлюй» сподобається нашим фанам. Ми виступимо в зовсім нових образах. Це буде позитивно, драйвово та бомбезно! До речі концерт-презентація кліпу має відбутися наприкінці жовтня.
Ви побачите справжній креатив, та розповідь нової історії.
Взагалі цей рік має бути досить цікавим в плані виходу наших робіт.


Чим ви захоплюєтесь окрім музики? Маєте ще якісь захоплення, хобі?

КСАНДР:
Спорт.

СЕМ:
Зараз весь свій вільний час присвячую 27кадр production. Фото та відео забирають багато часу.


Не було у Вас думок записати пісню про рідне місто?

КСАНДР:
В перші роки заснування нашої держави просто повалили пісні про Україну. Я досі не можу відійти від тих нав’язливих флюїдів, котрими супроводжувалися ці твори. Все не від щирого серця, а тому що «потрібно», «модно»… Так і відчуваю, коли мене питають про пісні про БЦ. Тому ще не готовий написати пісню про рідне місто, хоча люблю з усіма його недоліками.

СЕМ:
Але кліп «Тоска» знятий в рідній Білій Церкві :)

Де вас можна зустріти в БЦ, які у вас улюблені місця?

СЕМ:
Я люблю відпочивати в нашому парку Олександрія :)

КСАНДР:
В міському транспорті. Адже для власного гелікоптера ще в БЦ нема посадочного майданчика ))

Є така думка, що «музика об’єднує всіх, окрім сусідів», як у вас складаються стосунки з вашими сусідами?

КСАНДР:
Поки що ми вдячні нашим сусідам за їх терплячість ))) На даний момент музика не роз’єднує і це радує.

У вас є діти?

На провокаційні питання не відповідаємо ;)

Поділіться епізодами із дитинства, хто кого ображав, хто забіяка, хто розбив скло в школі, хто отримував гарні оцінки?

КСАНДР:
Хай Молодший скаржиться, а в мене епізодів багато, але нема що людям розказати ))) Хоча ні. Був відмінником до 9го класу, в 10му створили рок-гурт «S.T.E.K.» і успішність різко знизилася ))) Правда в 11му знову підтягнувся, але музика вже залишилися зі мною назавжди )

СЕМ:
Такі історії розповідаються не для широкого загалу, а в вузькому колі друзів, за пляшкою пива ;)

Наостанок розкажіть нашим читачам, які у вас плани на майбутнє?

Слідкуйте за новинами. Два кліпи і концерт в рідному місті – це наші найближчі плани. Так що чекаємо усіх :)

Дякую за бесіду, було цікаво поспілкуватись, успіхів Вам та поповнення армії фанатів новими учасниками )

Кому цікаво на фото можна простежити їхню еволюцію:


Після спілкування з ними в мене думка не змінилася — їм не вистачає шаблонності, їм бракує сірості, у них занадто багато харизматичності, у них зашкалює оригінальність, вони не залишають байдужими до себе та власної творчості, у них безперечно є талант і, сподіваюсь, це допоможе їм прокласти дорогу на вершину музичного Олімпу.

Ми бажаємо їм успіхів і чекаємо на нові роботи, зокрема на два анонсованих відео кліпи.

Ось їхня офіційна спільнота в ВК: vk.com/brothersua
Долучайтесь і слідкуйте за їх творчістю!

Юрій Анатолійович, для сайту bc-like.com/
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати