У Білій Церкві відбулася хода жінок проти раку молочної залози (ФОТО)

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: У Білій Церкві відбулася хода жінок проти раку молочної залози (ФОТО)

Вчора, 9 жовтня в Білій Церкві вчетверте організували Ходу жінок проти раку молочної залози. Стартувала вона від Білоцерківського онкодиспансеру.

Як повідомляє Благодійний фонд Костянтина Єфименка, участь у заході взяли люди літнього віку, студенти та учні шкіл і не байдужі білоцерківці. На чолі колони йшли барабанщиці Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну. Таким чином організатори заходу намагалися привернути увагу всіх містян до цієї проблеми та необхідності вчасно проходити медогляди.

Девіз заходу: найкраще лікування – це вчасно виявлена хвороба, а тому дуже важливим є свідоме ставлення до свого здоров’я, тобто вчасно проходити профілактичні медичні огляди. Адже рак І та ІІ стадій – виліковний! І лікується він значно простіше й дешевше.

Новини Білої Церкви: У Білій Церкві відбулася хода жінок проти раку молочної залози (ФОТО)

«Я упевнена, що сьогодні прийшла на цю площу не сама, тут і душі моїх близьких, яких ця біда забрали в засвіти. Щороку майже 15 тисяч жінок чують про встановлений їм діагноз — рак молочної залози. Процент виживання – лише 11%, і тільки тому, що жінки пізно звертаються по медичну допомогу, практично вже на четвертій стадії. Проте, як свідчить Європейський досвід боротьби з цим захворюванням, виявлений на ранніх стадіях рак молочної залози у 90% є виліковним. Отже, широка інформованість населення та якісна сучасна діагностика є головною зброєю у боротьбі з цією хворобою. Ініціює таку акцію Білоцерківська міська громадська організація «Вікторія», до складу якої входять жінки, що перенесли цю недугу. До слова, у Білій Церкві щороку майже у 100 жінок виявляють цю недугу. Але на щастя, саме у Білоцерківському онкодиспансері лікарі досягли високого рівня видужання хворих», — зазначила ведуча заходу Тетяна Однорог.

Новини Білої Церкви: У Білій Церкві відбулася хода жінок проти раку молочної залози (ФОТО)

Рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок в усьому світі. Сьогодні в Україні ця хвороба посідає перше місце в структурі онкозахворювань та смертності від раку в жінок. Рівень захворюваності на рак молочної залози має тенденцію до постійного зростання у всіх країнах — членах Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. Україна – не є винятком, і за останні 20 років кількість випадків захворювання на РМЗ зросла майже у 3 рази. Тому влада усіх рівнів має внести цю проблему до переліку пріоритетних напрямів роботи.

Про можливості КУ БМР «Територіальний центр надання соціальних послуг» допомогти жінкам, які перенесли цю недугу, в процесі реабілітації розповіла директор установи Ірина Дога.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати