До уваги білоцерківців: Мешканцям багатоповерхівок затвердили максимальну абонплату і правила нової платіжки

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: До уваги білоцерківців: Мешканцям багатоповерхівок затвердили максимальну абонплату і правила нової платіжки

Білоцерківцям доведеться вибирати тип договору (колективний чи індивідуальний), і звикати до нововведень у квитанціях за водопостачання та водовідведення, опалення та вивизення сміття.

Як повідомляє ТОВ «Білоцерківовода», згідно із новою (від 21 серпня 2019 року) постановою Кабміну, в Україні затвердили нову формулу, по якій будуть вираховувати абонентську плату за предоставлені комунальні послуги.

Формула не застосовується лише на поставки електроенергії і газу.

Відтепер споживачам потрібно буде переукласти договори на поставку комунальних послуг. Їх передбачено два види:

-індивідуальні,

-колективні.

Абонентське обслуговування має на увазі утримання та обслуговування інженерних мереж. Тому у випадку з підписанням колективного договору постачальник буде відповідати тільки за комунікації до входу безпосередньо в будинок. Тоді як за індивідуальними договорами – до входу в квартиру. Іншими словами, якщо поломка трапиться десь в багатоповерхівці, а у мешканців буде колективний договір, то вони самі будуть визначати виконавця робіт й вести розрахунок з ним за гроші мешканців.

А за індивідуальним договорам мешканці квартири відповідають тільки за стан комунікацій всередині свого житла, а обслуговування займається компанія надавач послуг. Як визначено законодавцем – всі послуги враховуються при розмірі субсидії, окрім даної.

З’являться окремі платежі

Введення абонентської плати за все ЖК-послуги передбачено законом «Про житлово-комунальні послуги». Він передбачає, що плата обслуговуючої компанії (крім послуг з постачання природного газу і з постачання електричної енергії, які регулюються окремими законами) складається з:

-Плати за послугу, яка розраховується виходячи з розміру затверджених цін / тарифів та обсягу споживання.

-Плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабміном.

-Плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання послуги. Вона визначається договором між виконавцем і співвласниками.

Поки в платіжках немає окремого рядка із зазначенням абонплати. Вона входить до складу тарифу на комунальні послуги. Після підписання нових договорів її звідти відокремлять і виставлять окремою квитанцією.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати