У Білій Церкві у "Вікні життя" залишили новонароджену дівчинку

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: У Білій Церкві у Вікні життя залишили новонароджену дівчинку

У Білій Церкві вперше за чотири роки у пологовому будинку у «вікні життя» залишили новонароджену дівчинку.

Як повідомляє gazeta.ua, протягом трьох днів медики оформляли документи і здорову дитину передали під патронат соціальної служби.

«О 3:40 ночі ми отримали сигнал, що у «Вікні життя» знаходиться дитина. Постова медсестра зреагувала миттєво, хоча дуже здивувалася. Це вперше за чотири роки немовля залишили у «вікні». Після обстеження було зрозуміло, що дівчинка була народжена протягом доби. Охайна, чиста, у рожевому одязі. Її обстежив неонатолог та інші лікарі, жодних захворювань не виявили. Медсестри назвали її Марійкою.» — розповідає головний лікар пологового будинку Анатолій Бондар.

«Вікно», де можна анонімно залишити дитину, розташоване не в людному місці, збоку пологового будинку. Це місце не освітлюється і не прохідне. Також тут немає камер відеоспостереження. Після того, як породілля приносить немовля, вони відкривають вікно і кладуть його на спеціальний стіл. Через 10 хвилин спрацьовує датчик і дитина потрапляє в спеціальний бокс. Постова медсестра отримує сигнал, а мати може піти непоміченою. Згідно закону, держава трактує її вчинок не як злочин. Тобто жінка не несе кримінальної відповідальності і її не розшукує поліція.

Наразі новонароджена дівчинка знаходиться в дитячій обласній лікарні. Протягом перших двох місяців біологічна мати може повернути дитину, тільки якщо доведе своє батьківство.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати