На дорогах Білоцерківщини збільшилась кількість ДТП за участю скутерів

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: На дорогах Білоцерківщини збільшилась кількість ДТП за участю скутерів

Останнім часом на дорогах Білоцерківщини збільшилась кількість дорожньо-транспортних пригод за участю мототранспорту.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківського відділу поліції, власники такої техніки часто зневажливо ставляться як до питань безпеки на дорогах, так і до дотримання Правил дорожнього руху, особливо це стосується дітей, віком до 16 років.

Нерідко навіть дозволяють собі їздити на несправному транспорті, без шоломів, порушуючи правила. Розраховуватися за такі порушення найчастіше доводиться своїм здоров’ям та життям.

У поліції наголошують, що на скутері та мопеді можна їздити з настанням 16-річного віку, а на квадроциклі та мотоциклі – з 18 років. Для цього необхідно пройти навчання, скласти іспити та отримати посвідчення водія відповідної категорії. Зокрема, посвідчення водія категорії А-1 можуть отримати особи, які досягли 16-річного віку, а категорії В-1 – по досягненню ними 18 років.

Статтею 12 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

Адміністративна відповідальність за керування скутером особою, яка не має права керування відповідної категорії, А1, передбачає, згідно ч.2 ст. 126 КУпАП, накладення штрафу в розмірі 510 грн., з поміщенням транспортного засобу на штрафмайданчик.
Адміністративна відповідальність за керування не зареєстрованим мопедом, згідно ч.6 ст. 121 КУпАП передбачає накладення штрафу в розмірі 170 грн з вилученням транспорту поліцейськими. За таке повторне керування протягом року передбачена відповідальність згідно ч.7 ст.121 КУпАП – накладення штрафу в розмірі від 255грн з оплатним вилученням транспортного засобу, на вирішення суду. Якщо водія мопеда поліцейські зупинили без шолому, то йому згідно ч.5 ст. 121 КУпАП доведеться сплатити штраф у розмірі 51 грн з без вилучення транспортного засобу.

У випадку, якщо кермувальником виявилась дитина віком до 16 років, відповідальність за таке правопорушення понесуть батьки дитини за ч.3 ст.184 КУпАП. Працівники поліції складають адміністративний протокол, який передбачає штраф у розмірі від 850 до 1700 грн з вилученням транспортного засобу.

Відповідальність за керування у стані сп'яніння згідно ст.130 КУпАП передбачає штрафи від 10200 грн з позбавленням прав керування транспортними засобами.

Звертаємось не тільки до водіїв мототранспорту, а також до їх батьків. Подбайте про здоров’я та безпеку своїх дітей, проведіть відповідні бесіди, щоб уникнути негативних наслідків! Прохання до юних водіїв — перед тим як сісти за кермо — одягніть захисний шолом, дотримуйтесь Правил дорожнього руху, будьте уважні та обережні. Пам'ятайте, що керувати транспортом дозволено тільки по досягненню відповідного віку, отримавши посвідчення водія, та ні в якому разі не сідайте за кермо напідпитку.

Бережіть себе!
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати