До уваги білоцерківців: "Доступні ліки" видаватимуть за новими правилами

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: До уваги білоцерківців:  Доступні ліки видаватимуть за новими правилами

Отримати ліки за програмою «Доступні ліки» можна буде в будь-якій аптеці країни за електронною рецептом

Як повідомляє «Сегодня.ua», нові правила почнуть діяти з 1 квітня 2019 року. Крім того, отримати медикаменти від 3 категорій захворювань (серцево-судинні, діабет ІІ типу, бронхіальна астма) можна буде за електронною рецептом. Його запустять в рамках медичної реформи поряд з електронними медичними картками, електронними напрямками до вузьких спеціалістів і електронними лікарняними.

Нагадаємо, що отримати ліки за програмою «Доступні ліки» сьогодні можна безкоштовно або з з частковою оплатою. Для цього необхідно звернутися з паперовим рецептом в аптеку, яка бере участь в програмі. Причому тільки в межах своєї області, міста або району.

Такі зміни пов'язані з тим, що з 2019-го над програмою «Доступні ліки» візьме керівництво Національна служба здоров'я (НСЗУ). Субвенцію на неї будуть отримувати не місцеві органи влади, а НСЗУ буде контрактувати з усіма аптеками.

Таким чином, вже з квітня білоцерківці зможуть взяти необхідні ліки в будь-якій аптеці країни без прив'язки до території, а НСЗУ сплатить кожній аптеці вартість цих препаратів.
Нагадаємо, що по програмі «Доступні ліки» зараз можна отримати 261 препарат, з них 59 — повністю безкоштовно. 202 препарату українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. В середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати