Інвестиційні проекти Білої Церкви: від дитячого парку до міжнародного аеропорту

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Інвестиційні проекти Білої Церкви: від дитячого парку до міжнародного аеропорту

Представники міської влади Олексій Погасієв — в.о. директора Департаменту ЖКГ Білоцерківської міської ради, і Микола Антонюк — радник міського голови Білої Церкви, розповіли про проекти на які місто шукає інвесторів, придбання житла для родин загиблих учасників АТО та ситуацію з підвищенням вартості водопостачання у місті.

— У вас тепер є Агенція стратегічного розвитку. Я так розумію, це доволі дружня для міської влади організація. Чим саме вона займається? Що таке поліпшення інвестиційного іміджу? Зняти красивий відеоролик про місто — навряд чи це приверне інвестора, жоден інвестор не піде на красиву картинку — йому потрібно, щоб тут був клімат, щоб інвестиції були захищені. Чи можна це зробити окремо від країни?

Микола Антонюк: Мабуть, окремо від країни захистити інвестиції надзвичайно складно. Але вже навіть той ролик має привернути увагу до нашого міста, щоб ми чимось привернули увагу інвестора і він спочатку захотів просто приїхати, познайомитися. Разом із тим йому необхідно запропонувати продукт.

— Про які інвестиційні проекти йдеться?

Микола Антонюк: Найбільшими я назвав би два проекти. Перший — створення на базі Білоцерківського авіаремонтного заводу потужного аеропорту — до певної міри з комплексом обробки певних вантажів, комплектації чи створення логістичного центру. В Україні є дуже мало місць, де є готова злітна смуга довжиною 2,7 км, де можна приймати будь-який літак. Тобто ми пропонуємо вантажопасажирський модуль, який можна було би створити поруч із Києвом. На мій погляд, це дуже гарний проект. Другий проект – в нас у комунальній власності є колишній піонерський табір «Лісова казка». Це вісім стаціонарних корпусів, які побудовані для того, щоб він працював протягом усього року. Це більше семи гектарів землі біля Володарки. Там сьогодні необхідно провести повну реконструкцію, щоб створити нові можливості для дитячого та сімейного відпочинку. Є й багато інших проектів. У центрі міста в нас є прекрасний «Острів дитинства», що задумувався як дитячий парк. На сьогоднішній день він потребує реконструкції та наповнення сучасним змістом для відпочинку.

— Інвестиції передбачають повернення вкладених коштів. Аеропорт – так, а зони відпочинку в Білій Церкві можуть бути прибутковим проектом?

Микола Антонюк: Це є прибутковими проектами в інших регіонах. Для нас прикладом є аналогічний табір для дітей біля Богуслава, зовсім недалеко, який працює 11 місяців на рік. Він приватної форми власності, є прибутковим. Я вважаю, що це може бути прибутковим. Тим паче, що в Білій Церкві інші можливості, унікальні можливості нашої колишньої водолікарні – вони теж сьогодні використовуються досить слабо, це теж може бути інвестиційним проектом.

— Нещодавно в Білій Церкві встановили нові тарифи на водопостачання та водовідведення. Ми знаємо, що взимку були акції протесту місцевих жителів проти підняття тарифів. Як саме змінилися тарифи?

Олексій Погасій: На даний момент усі ресурси, які потребуються для надання послуг на житлово-комунальне господарство, змінюються в більшу сторону. Тому логічним і неприємним кроком стало те, що потрібно перераховувати вартість за послуги ЖКГ. Змінилися вони приблизно на 20%, але на даний момент ще йдуть деякі перерахунки. Це досить неприємний і довготривалий процес.

— Зараз ви бачите супротив серед місцевих жителів?

Олексій Погасій: Супротив є, він буде. Це неприємні речі й загальна проблема в країні — ціни на ресурси зростають. Яскравих протестів зараз немає, але, думаю, невдоволення є, ми його розуміємо.

— У Білій Церкві виділили понад 5 млн гривень на придбання житла для родин загиблих учасників АТО. Які щодо цього плани чи, можливо, вже є квартири чи будинки для цих родин?

Микола Антонюк: Потягом останніх трьох років ситуація з забезпечення родин загиблих житлом здійснювалася за різними процедурами. Зараз ці кошти призначаються спеціальною комісією, створеною Білоцерківською міською радою при управлінні соціального захисту. Нараховується за нормами згідно постанови Кабміну певна кількість квадратних метрів; визначена середня вартість житла по місту Біла Церква, обраховується ця сума — вона надходить на рахунок управління соціального захисту і управління передає їх на рахунок відповідної родини для придбання житла. Родина обирає житло, управління соціального захисту перевіряє, чи відповідають параметри житла тому, що заявлено і тому, на що родина має права. Після цього дається дозвіл банку на перерахунок.

— У Білій Церкві вже є родини, які в такий спосіб купили житло? Чи велика черга зараз?

Микола Антонюк: Так, такі родини є. Черги як такої немає, зараз всі сім’ї загиблих забезпечені.

— Чи є статистка, скільки жителів Білої Церкви є членами родин загиблих?
Микола Антонюк: Звичайно, членів сімей загиблих у нас 78 чоловік.

— Всі вони будуть забезпечені?

Микола Антонюк: Згідно постанови Кабміну — ті, які мають право на забезпечення житлом.

За матеріалами Громадського радіо.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати