Що повинні знати абітурієнти про вступну кампанію 2018 року

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Що повинні знати абітурієнти про вступну кампанію 2018 року

У цьому році під час вступу до вищих навчальних закладів на абітурієнтів чекають новації, які повинні вдосконалити вступну кампанію, підвищити її прозорість та забезпечити рівність у реалізації права громадян на отримання освіти.

Отже, головні новації вступної кампанії 2018 року:

• вступити до ВНЗ можна за результатами ЗНО 2016, 2017, 2018 років (результати актуальні з усіх предметів, окрім іноземних мов)
• з низки спеціальностей замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки
• для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими (українська мова та література, профільний предмет)
• посилено вимоги для вступу на окремі медичні спеціальності – не менше 150 балів з профільних предметів (біологія, хімія або математика)
• кожен абітурієнт може подати не більше 7 заяв (раніше було 9) на вступ до ВНЗ на бюджет не більше, ніж на 4 спеціальності

Новини Білої Церкви: Що повинні знати абітурієнти про вступну кампанію 2018 року

Вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій

• З 4 червня 2018 року, по всій Україні почали працювати понад 70 освітніх центрів, через які жителі окупованих територій Криму та Донбасу можуть вступати до українських вишів за спрощеною системою. Зокрема, відкрито 35 ОЦ «Крим-Україна» та 37 – «Донбас-Україна».
• Спрощена процедура полягає в тому, що вступникам з Криму та Донбасу, які звернуться до центрів, не потрібно складати ЗНО. Натомість їм треба пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів – українська мова, історія України, а також скласти вступний іспит з профільного предмета або творчий конкурс. Вступити можна без паспорта і українського атестата. Перелік освітніх центрів, їх адреси, режим роботи, закріплені за ними школи розміщені на сайті МОН. Квота для вступників з окупованих територій буде не меншою, ніж торік – 2500 місць.

Новини Білої Церкви: Що повинні знати абітурієнти про вступну кампанію 2018 року
Джерело: БЦ news
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати