У Білій Церкві відбулося засідання членів Київського регіонального відділення Асоціації міст України

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Під час зустрічі у Білій Церкві, адвокати Київщини підписали меморандум з Асоціацією міст України

8 червня в Білій Церкві зібралися представники Київського регіонального відділення Асоціації міст України. Під час засідання обговорили питання створення ОТГ на Київщині та впровадження реформи децентралізації. Крім того, було підписано мемеранлум про співпрацю між Асоціацією міст України та адвокатами Київщини.


За інформацією прес-служби Білоцерківської міськради, участь у засіданні взяв голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган.

«Нещодавно Верховною Радою України були внесені зміни до законодавства, які врегульовують створення ОТГ, і відтепер є конкретний шлях, при якому міста обласного значення мають можливість об’єднувати навколо себе інші громади. Сьогоднішнє засідання є актуальним, адже мені важливо почути позицію керівників міських громад, щоб розуміти, які ініціативи очікувати, – зазначив Олександр Горган. – За минулий рік на Київщині додатково було створено 7 ОТГ. Зараз їх дев’ять. Крім того, є чимало ініціатив щодо об’єднання громад і є чітке розуміння, через яку призму потрібно діяти, в якому напрямку рухатися. Важливим чинником є те, що високі показники бюджетної діяльності ОТГ, які вже існують, і тих територій, що не охоплені, – суттєво відрізняються» — зазначив Олександр Горган.

Новини Білої Церкви: Під час зустрічі у Білій Церкві, адвокати Київщини підписали меморандум з Асоціацією міст України

Під час заходу виступив міський голова Геннадій Дикий, який зазначив, що питання об’єднання територіальних громад є дуже важливим для міста, однак, у багатьох сіл є свої бачення щодо приєднання.

«Сьогодні ми ведемо перемовини і маємо чіткий виписаний план послідовних дій щодо приєднання трьох селищних громад до Білої Церкви, – зауважив Геннадій Дикий. –До речі, Білоцерківська міська рада – одна з перших в Україні прийняла рішення згідно із перспективним планом розвитку міста про об’єднання з двадцятьма сільськими та селищними радами. Проте вони мали своє бачення подальшого розвитку. На моє тверде переконання, громади, аби бути спроможними, мають бути достатньо великими, охоплювати серйозну інфраструктуру. І надзвичайно важливо те, що громади потрібно розвивати, шукати додаткові надходження, створювати нові робочі місця, а для цього – залучати інвестиції. Зрозуміло, що інвестор прийде до тієї ОТГ, де буде запропоновано максимум: робочі руки, необхідну інфраструктуру, комунікації та земельні ділянки» — відзначив міський голова.

Присутні обговорили питання про впровадження реформи децентралізації у Київській області, проведення 14-го Українського муніципального форуму АМУ та святкування 20-річчя Київського регіонального відділення Асоціації міст України.

Під час заходу було підписано Меморандум про співробітництво між Київським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та об’єднанням адвокатів «Київщина».
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати