Субсидії по-новому: у Білій Церкві роз'яснили, хто їх втратить

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Субсидії по-новому: у Білій Церкві роз'яснили, хто їх втратить

З 1 травня розпочалася чергова реформа житлових субсидій. Детально розповіла про нові умови призначення житлових субсидій начальник управління соціального захисту населення міської ради Тетяна Велігорська.

Відтепер постановою Кабінету Міністрів України № 329 від 27 квітня 2018 р. визначені категорії домогосподарств на які буде автоматично поширюватися перепризначення субсидії на наступний період. Це домогосподарства у яких:

— взагалі відсутні доходи;
— середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати;
— вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом 3-х місяців періоді, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Для цих домогосподарств субсидії призначатимуть лише після подання нових заяви та декларації.

При цьому нову заяву та декларацію тепер повинні подавати родини, я складі яких є:

— внутрішньо переміщені особи;
— особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
— особи, які є орендарями житлових приміщень або будинків;
— особи, які зареєстровані у житловому приміщенні чи будинку, але фактично в ньому не проживають.

Крім того, працездатні особи працездатного віку, які не працюють не зможуть оформити субсидію. Позитивне рішення може бути прийняте комісією якщо сім’я перебуває у складних життєвих обставинах, і лише у тоді, коли це підтверджується документально.

Житлову субсидію не призначать тим, хто має житло площею понад 120 м2 для квартири і 200 м2 (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають 3-є і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

Субсидія і заборгованість

Новини Білої Церкви: Субсидії по-новому: у Білій Церкві роз'яснили, хто їх втратить

У випадку якщо субсидія оформлюється вперше її не зможуть призначити у разі наявності простроченої понад 2 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів громадян на день звернення за субсидією. На даний час це 340,00 грн.

Субсидію також не призначать тим домогосподарствам, які отримували субсидію у минулому сезоні і мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати з оплати обов’язкового платежу за послуги ЖКГ, обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів громадян на день призначення субсидії на наступний опалювальний чи неопалювальний сезон. На даний час це також 340,00 грн.

Згідно з нововведеннями з 1 травня повертається призначення субсидії двічі на рік.
Знову повертається вимога щодо безумовної сплати обов’язкового платежу.

Якщо у складі домогосподарства тимчасово відсутні особи яким була призначена субсидія, з 1 травня їм не буде автоматично перепризначена субсидія. Ці громадяни повинні будуть знову подавати заяву та декларацію При цьому їм обов’язково потрібно буде підтвердити де проживає тимчасово відсутня особа та факт сплати такою особою житлово-комунальних послуг.

Також субсидію не призначатимуть у випадку, якщо у члена домогосподарства, або у члена особи із складу домогосподарства не було доходів, або їх сукупний дохід менший від мінімальної заробітної плати або не сплачений єдиний внесок і ці особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за які враховуються доходи (крім днів службового відрядження, лікування або навчання, що підтверджується відповідними документами).

Також відмінено норму щодо призначення субсидії домогосподарствам, які складаються з 1 та 2 непрацездатних осіб на загальну площу до 75 м2.
Відтепер, комісія матиме право призначати житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 % соціальної норми житла (48,87 — 14,66; 62,52 — 18,76).
Також при призначення субсидії буде враховуватися майновий стан членів домогосподарств. За наявності транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації з дати випуску якого минуло менше 5-ти років (крім мопеда) субсидія на загальних підставах не призначатиметься.

Ознайомитися з бланками заяв і декларацій білоцерківці можуть на сайті управління соціального захисту населення, в єдиній приймальні громадян, за адресою пров. Ковальський, 14, приймально-консультаційних пунктах, розташованих у ЖЕКах міста № 1 (вул. Підвальна, 28) та № 7 ( вул. Східна, 34).
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати