На Білоцерківщині у селі Щербаки скажений кіт покусав господаря

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: На Білоцерківщині у селі Щербаки скажений кіт покусав господаря

На Білоцерківщині, у селі Щербаки кіт покусав господаря. Лабораторні дослідження показали, що у тварини був сказ.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківської РДА, чоловік звернувся в Білоцерківську центральну лікарнію, де йому надали необхідну медичну допомогу та ввели вакцину «Рабіпур». На даний час потерпілий проходить курс антирабічних щеплень.

5 квітня у селі Щербаки провели позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з приводу виникнення сказу на Білоцерківщині.

Як повідомляється, однією з головних причин виникнення захворювання стало те, що господарі знехтували обов'язковою вимогою ветеринарів та не щепили вчасно кота від сказу.

Під час засідання було прийняте рішення ввести карантинні обмеження та провести план заходів по ліквідації сказу на території с. Щербаки, з прилеглими до нього угіддями, пасовищами, польовими і лісовими масивами в радіусі 10 км та вважати. Крім того, на період карантину забороняється:

— промисловий і ліцензійний відстріл диких тварин, їх відловлювання й вивезення.

— проведення виставок, вигул собак, вивезення за їх межі собак, котів і диких тварин.

Варто відзначити, що Сказ (гідрофобія) — це смертельно небезпечне вірусне захворювання для всіх теплокровних. Зараження сказом можливо від таких тварин, як лисиці, вовки, щури та ін., А також і від домашніх улюбленців: переважно від собак і кішок. Заразитися може і людина. І, на жаль, сказ невиліковний і призводить до летального результату, як у тварин, так і у людей.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати