Чи білитимуть у Білій Церкві дерева й бордюри?

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Чи білитимуть у Білій Церкві дерева й бордюри?

З 2006 року в Україні згідно до законодавства (Про затвердження Правил Утримання зелених насаджень у населених пунктах України Мінбуд України; Наказ, Правила, Форма типового документа від 10.04.2006 № 105) забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми.

Про це повідомляє департамент житлово-комунального господарства БМР.

Хтось вважає, що білити дерева це корисно, а хтось – пережитком минулого. Відзначимо, що ніде більше у світі, окрім пострадянських країн, дерева не білять. Ось лише уявіть собі парк у Нью-Йорку, або вулиці Берліна, чи оазиси Африки з побіленими деревами. Виникає питання: чому шкідники, що бояться вапна, закінчуються з географічними кордонами країн колишнього СРСР? Та чому в лісі ніщо не з’їдає непобілені дерева?

В Україні, в останні роки, вважають, що роботи з побілки малих архітектурних споруд і дерев є пережитками Радянського союзу. І нині в жодній країні світу, окрім колишніх СРСР, бордюри і дерева не білять. Крім того, на думку екологів білити стовбури ефективно лише у випадку, якщо це плодові дерева. У місті ж, більшість дерев – декоративні.

Тому, департамент житлово-комунального господарства БМР просить не проводити у Білій Церкві побілку дерев, бордюрів та стовпів.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати