Як зареєструвати своє місце проживання у дачному (садовому) будинку?

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Як зареєструвати своє місце проживання у дачному (садовому) будинку?

Досить часто українці на постійній основі проживають у власних дачних (садових) будинках, які знаходяться на території садівничих товариств. Власники таких будинків, під час реєстрації свого місця проживання мають багато запитань.

Як повідомляє юридичний ресурс Протокол, для того, щоб отримати можливість реєстрації місця проживання у такому будинку, його статус необхідно спочатку змінити з дачного (садового) на жилий. Здійснюють переведення дачних і садових будинків у жилі будинки, органи місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально. При цьому, процедура ця здійснюється безоплатно.

Однак, для того, щоб здійснити таку операцію, дачний будинок повинен відповідати будівельним нормам. А земельна ділянка, на якій він розташований, повинен мати цільове призначення «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

Відзначимо, що згідно з законодавством, земельні ділянки садівничих товариств віднесені до категорії земель сільськогосподарського призначення, і їх цільове призначення «для індивідуального садівництва». Тому, будівництво на цій ділянці можливе саме дачного (садового) будинку, а переведення його у жилий фонд можливе після зміни цільового призначення землі на цільове призначення «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

Окрім заяви про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок власник, або уповноважена ним особа повинна подати до виконавчого органу місцевої ради звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам. Саме на підставі цього документу і приймається рішення про переведення будинку у жилий.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати