У Білій Церкві відзначили 74-ту річницю визволення від фашистських загарбників

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: У Білій Церкві відзначили 74-ту річницю визволення від фашистських загарбників

74 роки тому, в цей день 4 січня після 902 денної окупації Біла Церква була визволена від німецько-фашистських загарбників.

Окупація Білої Церкви нацистами тривала з 16 липня 1941 року по 04 січня 1944 року. У місті було створено табір для військовополонених де з липня 1941 по лютий 1942 р. було розстріляно близько 4500 чоловік, депортовано до Німеччини понад 3000 чоловік.

За час нацистської окупації місто зазнало великих людських, матеріальних і культурних втрат. Кількість населення Білої Церкви скоротилося із 47 тис. до 25 тис. чоловік. Фашисти спалили і зруйнували близько 40 % всіх будівель міста, вивели з ладу 25 промислових підприємств, електростанцію, знищили всі мости, підірвали водонапірну вежу, пограбували міський театр, кінотеатри, бібліотеки, краєзнавчий музей, спустошили дендропарк «Олександрія», спалили 112 комунальних будинків.

Новини Білої Церкви: У Білій Церкві відзначили 74-ту річницю визволення від фашистських загарбників

4 січня 1944 року Біла Церква була звільнена. В боях за його визволення загинуло 1800 радянських воїнів та 89 воїнів чехословацької бригади, які були поховані у Парку Слави.
За інформацією прес-служби Білоцерківської міської ради, сьогодні, 4 січня з нагоди 74 річниці визволення Білої Церкви, міський голова Геннадій Дикий та його радник Микола Антонюк поклали квіти до пам’ятного знаку на висоті 208,4 м, встановленого на честь радянських та чехословацьких воїнів, що загинули при звільнені міста у період 03-04 січня 1944 року.

Новини Білої Церкви: У Білій Церкві відзначили 74-ту річницю визволення від фашистських загарбників

Пам’ятний знак знаходиться на відстані 2 км від «Заріччя» у Володарському напрямку на автодорозі «Київ-Тетіїв». Саме тут відбувалися запеклі бої за визволення Білої Церкви.

У Парку Слави також відбулись урочисті збори та покладання квітів до Вічного вогню. Сотні білоцерківців схилили голови та хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто поклав своє життя визволяючи Білу Церкву і тих, хто віддав своє життя за цілісність незалежної України.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати