Новий Закон про паркування: водії нерозмитнених авто не зможуть забрати машину зі штрафмайданчика

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Новий Закон про паркування: водії нерозмитнених авто не зможуть забрати машину зі штрафмайданчика

Тиждень тому Верховна рада України прийняла істотні зміни в КУпАП щодо покарання за неправильну парковку транспортного засобу і накладення адміністративного стягнення. Тепер, накладати штраф за неправильну парковку будуть без участі водія, а нести адміністративну відповідальність буде власник автомобіля або ж директор підприємства, на яке це авто зареєстровано, повідомляє Дорожній контроль.

Таким чином, водії іномарок, які були завезені в Україну в без розмитнення за схемою «на верблюда», потраплять у дуже неприємну ситуацію. Як відомо, ст. 380 Митного кодексу дозволяє іноземцям завозити їх особисті автомобілі в Україну без сплати митних зборів на строк до одного року. Якщо ж таку машину завозить українець — він зобов'язаний заплатити повну вартість розмитнення.

Тому, українці придумали «схему», коли іноземець завозить машину в Україну, потім їде до себе додому в Литву або Польщу, а водій-українець використовує цей автомобіль для своїх потреб не заплативши розмитнення. Так ось, за новим законом, відповідальність за неправильне паркування автомобіля буде нести особа, яка завезла транспортний засіб на територію України.

У новій редакції ст.14-2 КУпАП зазначено так:

«У разі если транспортний засіб зареєстровано за межами территории України и такий транспортний засіб відповідно до законодавства НЕ підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністратівної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичності режімі, або за Порушення правил зупинки, стоянки, Паркування транспортних ЗАСОБІВ, зафіксовані в режімі фотозйомка (відеозапісу), прітягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на теріторію України.

За новим законом, автомобілі, які стоять з порушенням ПДР або ж припарковані без оплати парковки, будуть евакуйовані на штрафмайданчик. При цьому, тепер евакуювати буде не тільки поліція, але і співробітники парковки. У кодексі з'явилася нова ст. 265-4 — »Тимчасова затримання транспортних ЗАСОБІВ інспекторамі з Паркування":

«Тимчасова затримання транспортного засоби інспектором з Паркування здійснюється Шляхом доставки для зберігання на Спеціальний майданчик чи стоянку с помощью спеціального автомобіля — евакуатора». Співробітник парковки має право евакуювати машину, яка стоїть з порушенням ПДР або якщо водій не оплатив паркування.

У ст. 265-2 і в ст.265-4 з'явилося доповнення, яке свідчить: «Повернення транспортного засоби, затриманого Шляхом доставки для зберігання на Спеціальний майданчик чи стоянку, відповідальній особі, зазначеній у части першій статті 14-2 цього Кодексу, або особі, яка ввезла транспортний засіб на теріторію України, або особі, яка керували транспортним засоби на момент Вчинення правопорушення, відбувається невідкладно за ЗВЕРНЕННЯ такой особини после Сплата штрафу за Вчинення правопорушення та оплати вартості послуг Із транспортування та / або Збери ігання транспортного средства ».

Отже, в разі якщо автомобіль евакуювали на штрафмайданчик і цей автомобіль не має української реєстрації, забрати його може тільки особа, яка ввозила машину в Україну або управляло цим автомобілем на момент вчинення порушення. Однак, згідно з ст.14-2 КУпАП — в разі якщо машина не зареєстрована в Україні, штраф буде виписаний саме на особу, яка завозило автомобіль в Україні.

Справа в тому, що якщо поліція чи паркувальник евакуюють машину, вони не знають ПІБ, хто припаркував цю машину. Тому, вони роблять запит в прикордонну службу і отримують ПІБ людини, який завіз цю машину в Україну. На нього і постановляється ухвала. Далі, на штрафмайданчик приходить водій-українець і просить повернути його машину. Йому відмовляють — бо адміністративні матеріали оформлені саме на того, хто завозив машину і саме ця людина повинна заплатити штраф і забрати автомобіль.

Іноземець, виконавши роль «верблюда» вже давно поїхав до Польщі або Литви і не буде кожен раз їздити в Україну, платити штрафи і забирати машину зі штрафмайданчика. Отже — машина назавжди залишиться на штрафмайданчику. Більш того, українець, який купив іноземну авто за схемою «верблюд» не зможе довести законність використання цього автомобіля в Україні.

Згідно п.4 ст.380 Митного кодексу: «Тимчасово ввезені транспортні засоби особістом Користування могут використовуват на мітній территории України Виключно Громадянам, Які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особістом потреб. Такі транспортні засоби НЕ могут використовуват для цілей підпріємніцької ДІЯЛЬНОСТІ в Україні, буті розкомплектовані чи передані у володіння, Користування або Розпорядження іншім особам. ».

Виходить, що купивши автомобіль за допомогою іноземця, водій-українець буде ним користуватися до першого порушення за зупинку\стоянку або несплату парковки. Як тільки цей автомобіль потрапить на штрафмайданчик, то забрати його зі штрафмайданчика буде неможливо.

Якщо водій-українець почне доводити поліції, що він водій цього авто — йому загрожує ст.485 Митного кодексу: «Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплат Митний платежів чи Зменшення їх розміру, а такоже інші протиправні Дії, спрямовані на Ухилення від сплат Митний платежів », що передбачає штраф 300% від суми митних платежів, а це сотні тисяч гривень.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

1 коментар

BcUs
Мабудь, це тільки перший дзвіночок.

Коментувати