В Україні заборонили загальнобудинкові лічильники газу без згоди мешканців

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: В Україні заборонили загальнобудинкові лічильники газу без згоди мешканців
Сьогодні 21 грудня Верховна Рада України ухвалила закон про порядок встановлення лічильників газу. Документ підтримали 325 нардепів.

Як повідомляє сайт «Слово і діло», мова йде про закон №5722-д «Про внесення змін до закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу».

Таким чином, суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, повинні оснастити населення (побутових споживачів) індивідуальними лічильниками газу. При цьому відзначається, що загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку.

«Побутові споживачі (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ суб'єкту господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території. Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення приладів обліку природного газу для споживачів встановлюються Кабінетом міністрів України», – пояснюють на сайті Верховної Ради України.

Також, змінюється термін встановлення індивідуальних лічильників газу з 1 січня 2018 року на 1 січня 2021 року.

«Законом також встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових. Законом визначений механізм встановлення індивідуальних лічильників газу малозабезпеченим категоріям громадян (отримувачам субсидій та інших соціальних виплат) незалежно від наявності загальнобудинкового лічильника», – відзначається у повідомленні.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати