Захворюваність на туберкульоз набирає обертів: у Білій Церкві зросла смертність від хвороби

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Захворюваність на туберкульоз набирає обертів: у Білій Церкві зросла смертність від хвороби

Вчора, 29 листопада в Білій Церкві відбулось засідання міської координаційної ради, яка визначала першочергові завдання та шляхи співпраці щодо попередження захворюваності туберкульозом, ВІЛ-інфекцією/СНІДом у місті.

Про це повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради.

За словами голови ради, заступника міського голови Ольги Настіної, сьогодні в Білій Церкві високі показники захворюваності населення на туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Таку невтішну статистику управління охорони здоров’я міської ради неодноразово доводило до відома.

Завідувач фтизіатричним поліклінічним відділенням КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №3» Ірина Назаренко розповіла, що в Білій Церкві за 9 місяців 2017 року на туберкульоз захворіло 114 осіб, в тому числі 4 дитини та 2 підлітків (в минулому році — захворіли 3 дітей, підлітків серед хворих не було). Двоє дітей, які захворіли на туберкульоз проживали у родині, яка вела асоціальний спосіб життя. Батьків наразі позбавили батьківських прав, а дітей оформили до закладу закритого типу «Злагода». Ще двоє дітей, також із неблагополучних сімей, не були щеплені. Їх батьки перехворіли на туберкульоз (замаскована форма хвороби), однак не знали про це.

Також, 16-річний хлопець, який навчався на дому у зв’язку з інвалідністю, помер від занедбаного туберкульозу. Його мати забороняли хлопцю проводити реакції манту та флюрографічні обстеження.

У Білій Церкві сьогодні хворіють на активні форми туберкульозу178 осіб. З них, 71 особа (40%) хворіє на поєднану патологію –туберкульоз +ВІЛ-інфекцію.

Смертність від туберкульозу у місті збільшилась на 4% у порівнянні з минулим роком.

Нагадаємо, що в Білій Церкві працюють кабінети контрольованого лікування туберкульозу на базах міських лікарень №2 та №3, Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. А фахівці міської лікарні №1 доставляють необхідні препарати хворим додому.

Також, у місті працює Благодійна організація «Конвіктус Україна», яка сприяє пониженню поширеності ВІЛ-інфекції серед груп підвищеного ризику.

Під час засідання присутні обговорили питання, які сприятимуть вирішенню проблеми: підвищення кількості діагностичних обстежень, необхідності проведення щеплень, профілактичних заходів, виділення додаткового фінансування на спеціальне обладнання та медикаментозне забезпечення тощо.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати