Новий закон про ЖКГ: пеня, абонплата і право мешканців штрафувати комунальників

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Новий закон про ЖКГ: пеня, абонплата і право мешканців штрафувати комунальників

За прострочення платежів нарахують пеню в розмірі 3,65% на рік від суми боргу

Вже через півроку житлово-комунальні послуги українці будуть отримувати за новим законом, який нещодавно прийняла Верховна Рада України. Через шість місяців після опублікування закон вступить у силу та, за словами міністра регіонального будівництва і ЖКГ Геннадія Зубка, забезпечить населення якісними комунальними послугами за справедливою ціною.

Отже, головним нововведенням закону є нарахування пені. Тепер неплатників за «комуналку» без поважних причин (затримка зарплати, відсутність роботи) будуть карати матеріально. Норма про стягнення пені була скасована у 1996 році, сьогодні на думку парламентарів її знову необхідно повернути. Норма вступає в силу з 2019 року, але сама пеня невелика — всього 0,01% за день прострочення, або 3,65% річних (для порівняння: інфляція у нас 10-12% в рік, відсотки по банківських депозитах — 12-16 %). При цьому пеня не може бути більше 100% суми боргу.

Ще одним неприємним для споживачів нововведенням є введення абонплати за гарячу і холодну воду і опалення. Таким чином, за воду доведеться платити, незалежно від того, користувалися ви нею чи ні, а за тепло — весь рік, а не тільки в опалювальний період. Ці гроші влада планує направити на ремонт та обслуговування тепло- і водомереж. Вартість одного куба води і гігакалорії тепла зменшяться на величину цієї абонплати. Суму абонплати розрахують у Кабінеті міністрів.

Досить корисним нововведенням для мешканців є те, що тепер згідно із законом вони отримають право безкоштовно отримувати від виконавця комунальних послуг (ОСББ або керуюча компанія, колишній жек) повну інформацію про ціни, тарифи, загальну вартість місячного платежу. У тому числі про структуру ціни або тарифу (вартість води або опалення, послуг з транспортування, накладні витрати і т. Д.) Про норми споживання, якості послуги (температура гарячої води та теплоносія для опалення, калорійність газу).

Також українці отримали право штрафувати постачальника послуги за перевищення нормативних термінів виконання ремонтних (для гарячої води — два тижні) або аварійних робіт і в законному порядку (подавши заявку) відключитися від постачання гарячої води. Від тепла тепер дозволяється відключатися, однак тільки у випадку, коли половина квартир в будинку вже перейшла на індивідуальне опалення.

Джерело: Сегодня.ua
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати