«Доступні ліки»: названі причини дефіциту або відсутності препаратів в аптеках

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: «Доступні ліки»: названі причини дефіциту або відсутності препаратів в аптеках

Відсутність або дефіцит в аптеках лікарських засобів, які входять до програми «Доступні ліки», пов’язані з некоректним розрахунком потреби в цих препаратах.

Про це повідомляє директор Аптечної професійної асоціації України (АПАУ) Володимир Руденко.

Як відзначили в прес-службі АПАУ, проблема дефіциту ліків в Україні існує, однак не з вини аптек. Ліків немає у виробників та дистриб’юторів. Дефіцит склався внаслідок того, що з початку програми не було спрогнозовано скільки ліків необхідно населенню.

На думку Володимира Руденко, випадки невиплат коштів аптекам не мають масового характеру, а програма реімбурсації продовжує «набирати обертів».

На сьогоднішній день, понад 6 тисяч аптек в Україні приймають участь у програмі «Доступні ліки». З них, близько 18% — це приватні аптечні заклади.

Нагадаємо, що відповідно до наказу №856 від 26 липня, реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, став на 42 препарати більше. Додалися 33 медикаменти для людей з серцево-судинними захворюваннями, 4 препарату для хворих на бронхіальну астму, і 5 для людей з цукровим діабетом II типу.

Джерело: Слово і Діло
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати