Субсидія-2017: що змінилось в програмі надання субсидій

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Житлові субсидії: актуальні зміни в законодавстві України

Не дивлячись на те, що з моменту реформування системи житлових субсидій минуло вже два роки, питання надання субсидій досі є актуальним. Начальник Управління соціального захисту населення детально пояснила порядок призначення та перерахунку субсидій, відповідно змін в чинному законодавстві України.

З 1 травня діє оновлена програма житлових субсидій

З урахуванням змін у законодавстві, вже в червні цього року управління соціального захисту населення Білої Церкви проведе перепризначення субсидій терміном на наступні 12 місяців. Так, з 1 травня буде розрахована субсидія на неопалювальний сезон, а з жовтня — новий опалювальний сезон.

Сім’ям, які раніше вже отримували субсидію звертатися повторно до управління соціального захисту населення та подавати документи не потрібно.

Повторно подавати декларацію про доходи та заяву необхідно лише наступним сім’ям:

— які орендують пемешкання;
— якщо відбулись зміни у складі сім’ї (наприклад, хтось прописався)
— звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ;
— виявили бажання отримувати субсидію за зареєстрованим місцем перебування.

Прострочена заборгованість з оплати комунальних послуг та субсидія

Субсидія не призначається на наступний строк у випадку заборгованості з оплати комунальних послуг понад два місяці. Після документального підтвердження сплати заборгованості, або укладення договору про її реструктуризацію, субсидію призначать знову.
Зміни в опалювальному періоді для домогосподарств з індивідуальним опаленням

В опалювальний сезон 2017-2018 субсидія на опалення для сімей, які користуються індивідуальним опаленням, буде нараховуватись з 16 жовтня до 15 квітня.
Для тих сімей, які користуються централізованим опаленням, субсидія й надалі призначатиметься на період з 1 жовтня до 30 квітня.

Збільшення соціальної норми житла для непрацездатних осіб при призначенні субсидії

Відтепер, розмір субсидії для інвалідів, пенсіонерів та інших непрацездатних осіб було збільшено. Це пов’язано з тим, що була збільшена майже в два рази соціальна норма життя для цієї категорії громадян.

Так, якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні особи, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м. до 75 кв. м.

Повернення невикористаної суми субсидії до бюджету

Невикористана сума субсидії після закінчення опалювального сезону буде повертатися підприємствами-надавачами послуг до бюджету. При цьому була передбачена монетизація частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення.

Виплати будуть проводити у грошовому еквіваленті вартості (станом на 1 травня) зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.

Громадянам не потрібно буде звертатися до управління соціального захисту населення, для цього будуть надіслані запрошення для подання відповідної заяви.

Джерело: Офіційний сайт міської ради та її виконавчих органів
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати