Українських водіїв здивували несподіваним прогнозом щодо цін на паливо

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Українських водіїв здивували несподіваним прогнозом щодо цін на паливо

До кінця травня на українських заправках очікується значне зниження вартості палива. Про це заявляє експерт по паливу Леонід Косянчук.

Вже сьогодні можна спостерігати зниження цін на українських АЗС. Це пов'язано перш за все з тим, що в Україні під посівну було ввезено контрабандне дизельне паливо. Однак, як відзначають експерти, обсяги цих поставок дуже малі, для того щоб вплинути на ціни на заправках.

Контрабандисти роблять не дуже велику знижку на дизпаливо, в основному воно продається за такою ж ціною, як і на всьому ринку. Просто в цьому випадку всю націнку вони забирають собі особисто.

Однак, в деяких областях паливо все-таки впало на 10-20 копійок за останні кілька днів.
Середня вартість дизельного палива по країні становить 22,81 грн / літр, бензин А-95 коштує близько 25,12 грн / літр, хоча і його вартість незабаром трохи знизиться.

Це станеться у зв'язку зі зміцненням курсу гривні і внаслідок світової кон'юнктури. У зв'язку зі зниженням котирувань Platts знижується вартість імпортного дизельного палива. Його великим постачальником в Україну є компанія «БНК Україна».

На початку року компанія завозила дизпаливо за ціною 510 $ / тонна, в лютому — по 509 $ / тонна. У березні ціна на дизельне паливо піднялася до 514 $ / тонна, а в квітні різко знизилася до 499 $ / тонна.

Як зазначив експерт ринку нафтопродуктів Олександр Киримов, можна простежити зниження ціни на дизпаливо в імпорті на 15 доларів.

Експерти також обіцяють зниження світових цін на бензин. З моменту як вони досягли свого піку в квітні, ціни знизилися на 50-60 доларів, до 540 $ / тонна.

За прогнозами аналітиків, вже на наступного тижня можна очікувати невелике падіння цін на паливо.

Джерело: «Обозреватель»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати