Оновлена програма житлових субсидій: кого позбавлять пільг

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Оновлена програма житлових субсидій: кого позбавлять пільг

З приходом Травня українцям все частіше стали відмовляти в наданні субсидій на послуги ЖКГ: газ, тепло та електрику. Такі зміни пов'язані насамперед з тим, що з травня вступили в силу нові правила, які, на думку чиновників, допоможуть зменшити кількість претендентів на державну допомогу на 25%, до 5,5 млн осіб.

Досить кардинально були переглянуті умови надання пільг:

1. Були знижені соціальні норми споживання енергії (електрики, газу, тепла).

2. Змінено оцінки доходу сім'ї: відтепер аналізують не середньорічні, а середньомісячні заробітки.

3. Введена заборона на субсидію при наявності заборгованості при оплаті комунальних послуг — від двох місяців. При цьому норма поширюється тільки на поточних одержувачів, оформити нову субсидію з боргами можна.

4. Зменшено терміни опалювального сезону, на який видається субсидія.

5. Субсидії дозволили отримувати для дачі, причому без прописки.

6. Розмір субсидій збільшується для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян.

7. Про зміну робочого статусу субсідіанта, складу зареєстрованих осіб в будинку, тепер необхідно звітувати.

Всі ці зміни матимуть і практичні наслідки

Так, якщо раніше субсидія на опалення, наприклад, квартири в 60 кв. м покривала 330 кубометрів газу, то зараз знижку нараховуватимуть тільки на 300 «кубів», а за 30 кубометрів, що залишилися доведеться доплатити, згідно з діючим тарифом, трохи більше 200 грн.

У такій же квартирі, але з центральним опаленням субсидія тепер покриє лише 2,5 Гкал тепла, замість 3,28 Гкал. Різниця обійдеться українцям приблизно в 1,4 тис. гривень.

За словами чиновників, українцям буде досить і нових нормативів.

Також скорочується і сам опалювальний сезон: якщо раніше субсидію призначали з 1 жовтня по 30 квітня, то тепер — з 15 жовтня по 15 квітня.

При цьому економію тепер не заохочують: в разі, коли сім'я споживає менше позначених нормативів, зекономлений нею залишок більше не записуватимуть на рахунок (щоб витратити його в майбутньому), а просто спишуть. Цей залишок піде назад до бюджету. І в майбутній місяць можна буде вийти за рамки нормативу.

У разі зміни роботи не забудьте відзвітувати

На субсидію тепер не можуть претендувати боржники, які мають заборгованість за комунальні послуги більше двох місяців. Пільги не заберуть тільки якщо ви домовитесь про реструктуризацію заборгованості.

Тепер дохід для розрахунку субсидій будуть брати з розрахунку середньомісячного доходу сім'ї, а не річного. Через це «випадають» ті українці, які отримували низькі зарплати, оскільки з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата офіційно встановлена в розмірі 3 200.

Також під скорочення субсидій потрапляють сім'ї, в яких є студенти — їх дохід, при оформленні субсидій вважається рівним 3 200 грн,, а також безробітні, дохід яких прирівнюється до 6 400.

Тепер всі пільговики (пенсіонери, студенти, учні, військові строкової служби) зобов'язані підтверджувати розмір своїх доходів кожен опалювальний і неопалювальний період.

Щоб не втратити субсидію необхідно звітувати про зміну роботи, хто виписується і прописується в квартиру, про перехід з централізованого опалення на індивідуальне і навпаки.

Також зі списків пільговиків будуть виписувати за дорогі покупки — понад 50 тис. гривень.
За всі незаконно отримані субсидії, за приховування доходів, помилкові дані — передбачені штрафи, а отриману допомогу потрібно буде повернути.

Нові поблажки

Втім, є і хороші новини. Наприклад, навіть у разі прострочення по оплаті послуг ЖКГ понад два місяці, при наявності «поважних причин», можна попросити про продовження терміну на погашення боргу.

Та й в цілому влада обіцяє розглядати кожну заяву на субсидію індивідуально, враховуючи конкретні життєві обставини людини.

Збільшити розмір державної допомоги можна буде сім'ям з пенсіонерами, інвалідами, або іншими непрацездатними громадянами: соціальну норму споживання на площу квартири дозволять збільшити з 49 до 75 квадратних метрів.

Крім того, на субсидію зможуть претендувати також жителі садових будинків і дачних кооперативів, які до цього часу не могли отримувати пільги.

З позитивного, також варто відзначити, додавання до переліку відшкодування витрат на послуги транспортування і розподілу природного газу.

Втім, як би там не було, це все тимчасові заходи. Правила надання субсидій продовжать змінювати. Адже кінцева мета влади — монетизація пільг, виплата їх живими грошима. Для неї напишуть нові правила і нормативи.

Джерело: Сегодня.ua
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати