Мер розповів, чи буде гаряча вода у Білій Церкві

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: Мер розповів, чи буде гаряча вода у Білій Церкві

Вчора мер Геннадій Дикий провів прес-конференцію, під час якої наголосив, що на сьогоднішній день наше місто забезпечено теплом на 100%.

Проте питання щодо запуску гарячої води в багатоквартирні будинки залишається невирішеним. На думку мера і директора КБ «Білоцерківтепломережа» Наталії Скурідіної, така послуга буде збитковою для міста.

Наталія Скурідіна доповіла, що опалення в місті подається безперебійно. Проблематичною залишається подача гарячої води споживачам, так як Україна має обмежений обсяг природного газу.

Спеціалісти КП «Білоцерківтепломережа» проаналізували споживання та використання гарячої води за останні шість років, і встановили, що ця послуга є нерентабельною та повністю збитковою для міста.

У 2015-2016рр. сума збитків для підприємства становила 30 млн. грн, оскільки лише 5 % споживачів користуються централізованою подачею гарячої води, а не водонагрівачами.

Якщо КП БМР «Білоцерківтепломережа» братиме на себе функцію підігріву води газом – сума збитків за опалювальний сезон становитиме 60-69 млн.грн.

Це кошти міського бюджету і ця сума є половиною суми бюджету розвитку, які місто зможе використати для себе.
Геннадій Дикий: «Наведу приклад, що ми зможемо зробити на 69 млн. грн. В цьому році, як ніколи за попередні роки, було зроблено багато робіт по благоустрою прибудинкових територій, облаштуванню тротуарів, ремонту освітлення, проведення заходів з енергозбереження навчальних закладів та лікарняних установ, встановлення лічильників обліку тепла. Зокрема, на 17 млн.грн. було встановлено теплові лічильники в 92 багатоквартирних будинках (в 2015р – лише 10), а ось за близько 60 млн.грн. можна обладнати аж 360-380 будинків.

Доцільність встановлення цих лічильників дозволяє економити кошти, оскільки при наявності лічильника мешканець сплачує 7 грн. за 1 кв.м опалювальної площі, а без лічильника –12-14 грн. А це великі витрати і для кожного білоцерківця і для міста в цілому. На весь об’єм робіт із зовнішнього освітлення вулиць, утеплення дахів та заміну вікон в поточному році витрачено 37 млн.грн.

На моє особисте переконання ці кошти, які ми маємо витратити на підігрів води, доречно витратити на продовження саме таких заходів, які в подальшому принесуть економію витрат на енергоносії та забезпечать заощадження міського бюджету».
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

7 коментарів

Mariya
Скажіть будь-ласка, що робиту інваліду другої групи з хворими ногами який мусить виживати на 900 грн. і не має змоги установити бойлер з хворими ногами без гарячої води. Ці ваші 5% теж живі люди, про них теж потрібно думати. Або матері з маленькою дитиною, якій теж на по карману встановити бойлера, тим паче що в будинку аварійна проводка.
Advokat
Якщо не має змоги встановити бойлер, то чим Ви шановна збираєтесь платити за гарячу воду. Чи вона безкоштовна? Адже ціна гарячого централізованого водопостачання — врази вища ніж коли Ви будете користуватись бойлером.
Wolodymyr
Є така штука — субсидія, от нею і платила б вона.
Wolodymyr
Хай на зекономлені гроші запровадять програму, для встановлення бойлерів пенсіонерам, та інвалідам, адже коли люди (не тільки у випадках з бідними) купували, чи отримували квартири, вони розраховували що вода гаряча там буде, та і користується зараз бойлерами так багато людей лише через отакі відімкнення гарячої води, якщо б не вимикали на пів року воду, то кому б ті бойлери були треба. Виходячи з такої логіки, можна і холодну воду вимкнути, люди почнуть її купувати, а потім заявити, що і так її ніхто не споживає, то нащо вона треба. Короче абсурд.
Advokat
керівництво БЦтепломережі (яке було останні 10років) — ось справжній абсурд.
RuslanM
Автономне опалення встановити не дозволяють тому-що не розрахована труба газопостачання, або не вигідно тепломережі, а бойлер у кожну квартиру то проводка розрахована.
Moonlight
За 10 днів обігріву накапало 900 грв. Тепер зрозуміло чого мінімалку підняли.

Коментувати