БІЛОЦЕРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА: ДЕПУТАТИ-ЕМІГРАНТИ ТА НЕМОТИВОВАНІ ПРОГУЛЬНИКИ

Новини Білої Церкви
Новини Білої Церкви: БІЛОЦЕРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА: ДЕПУТАТИ-ЕМІГРАНТИ ТА НЕМОТИВОВАНІ ПРОГУЛЬНИКИ
Центр локального самоврядування провів дослідження роботи депутатів Білоцерківської міської ради поточного скликання.

В черговий раз громада міста стала свідком передвиборчих обіцянок депутатів. Проте, у нас виникла можливість прослідкувати роботу обранців громади за їхньою присутністю на засіданнях сесій Білоцерківської міської ради в 2010-2015 роках.

Після перемоги Революції гідності в березні 2014 року вступили в силу зміни до закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Місцеві ради по всій території були зобов’язані відкрити ряд важливих документів, які впливають на життя місцевих громад. А саме: протоколи сесій ради та протоколи засідань постійних комісій, з яких можна отримати інформацію — хто сумлінно виконував обов`язки депутата, а хто не ходив на засідання.

Апарат Білоцерківської міської ради не зумів повністю виконати вимоги закону. Протоколи сесій зафіксували всі засідання, а ось протоколів постійних профільних комісій надати не вдалось. Один з голів профільних комісій зазначив, що порядок ведення протоколів відповідних комісій не є настільки важливим, як би цього хотілося. Тому протоколи знаходяться у секретарів профільних комісій, а ті, в свою чергу, не бажають надавати їх широкому загалу.

Згідно офіційних документів, 8 з 60 депутатів відвідали менше половини засідань Білоцерківської міської ради. Варто нагадати, відповідно до Закону «Про статус депутатів місцевих рад», якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії протягом одного року, існує можливість ініціювати процедуру позбавлення мандату депутата-прогульника.

Найбільше свої обов`язки ігнорували депутати, що в 2010 році пройшли під прапорами Партії регіонів. На виборах 2015 року вони, в більшості випадків, повторно до ради не балотуються.
Але існують і винятки. Екс-представник ВО «Батьківщина» Віталій Підопригора змінив свої політичні вподобання та йде під стягами ВО «Свобода». Серед прогульників засідань Білоцерківської міськради – нинішній нардеп-бютівець Вадим Івченко, регіонали Петро Мегедь, Олександр Олійник, Андрій Грищенко і Тарас Мороз. А також відомі бізнесмени Вадим Кушнір та Леонід Шалабай.

Найцікавіше ситуація з регіоналом Петром Мегедем. Його декларація була об’єктом дослідження в попередній статті Центру «Наші бідні білоцерківські депутати». bc-like.com/AlexandrLemenov/2015/04/06/nash-bd.. Саме цей депутат значиться пенсіонером. При цьому має у власності позашляховик Mercedes-Benz ML-класу та невеликі офіційні доходи. Джерела Центру стверджують, що Мегедь нині проживає в Чехії. Тому і не відвідує засідання міської ради.

Переглянувши загальну статистику, склалося враження, що депутати-прогульники розчарувалися в роботі міськради. Загалом кандидати по-різному пояснювали прогули засідань сесій міськради. Діючий народний депутат Вадим Івченко зазначив, що на початку 2012 року змінив місце роботи та місто, в якому проживав. Тому і був відсутній більшість засідань 2012-2014 років. Інші не під запис акцентують увагу на відсутність стимулів для тривалого перебування в лавах депутатського корпусу. Після Революції гідності, майже зупинився відвертий дерибан землі та власності білоцерківської громади.

Дослідження проведено за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» МФ «Відродження» в рамках проекту «Відповідальний місцевий депутат»
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати