Скоро в Білій Церкві не буде дитячого парку Шевченка, новий директор Сергій Істомін готує його під дерибан

Біла Церква
Скоро в Білій Церкві не буде дитячого парку Шевченка. Новий директор Сергій Істомін готує його під дерибан

Не встигли відгриміти в Білій Церкві баталії, пов’язані зі зміною власника одного з останніх ласих шматків комунального майна – цілісного майнового комплексу КП БМР «Білоцерківтепломережа», і ось ми дізнаємося про нові прожекти «народних обранців».

Відчуваючи, що чергові вибори міського голови та міської ради, які повинні відбутися 25 жовтня цього року можуть і не принести очікуваного чергового мандату «представника народу», деякі депутати винаходять оперативні плани власного збагачення.
В цій статті йтиметься про привабливий шмат комунального майна, розташований безпосередньо у серці Білої Церкви – Білоцерківський міський парк культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка.

Найменування цієї юридичної особи не зникало зі шпальт окремих місцевих засобів масової інформації протягом останніх років – доволі перспективними видавалися зацікавленим особам окремі об’єкти нерухомого майна, що перебувають у віданні даного комунального підприємства та окремі земельні ділянки, які розташовані у доволі привабливих місцях міського парку. Але про це згодом.

Незважаючи на категоричну позицію українського Прем’єра, в Білій Церкві неодноразово нівелювалися заборони на проведення перевірок суб’єктів господарювання (в т.ч. і комунальних підприємств) – Білоцерківський міський парк культури, який є об’єктом нашої уваги в межах даної статті, неодноразово перевірявся численними спеціально створеними депутатськими комісіями протягом періоду дії відповідних заборон. Напевно, депутатам Білоцерківської міської ради до сьогодні невідоме іншомовне слово «мораторій», яке так часто лунає з трибуни Українського Парламенту. Хоча, якщо вірити нашому джерелу у міській раді, в Білій Церкві давно створена особлива юридична зона, тимчасово окупована колишніми регіоналами з Василем Савчуком на чолі, на яку не поширюється дія «загальноукраїнського» законодавства.

Зусиллями окремих «ораторів» достроково розірвати контракт з директором Білоцерківського парку, паном Хоменком не вдалося – порушень в ході перевірок виявлено не було, про що на засіданні 66-ї сесії міської ради заявив новопризначений прокурор м. Біла Церква О.Бутович. На щастя для територіальної громади м. Біла Церква, контракт з попереднім директором парку закінчувався 31 грудня 2014 року.

Як стало відомо автору даної статті, взаємного волевиявлення щодо продовження трудових відносин між паном Савчуком та паном Хоменком так і не відбулося і з 31 грудня 2014 року комунальне підприємство залишилося без керівника, який очолював його протягом останніх двадцяти років.

30 грудня міський голова підписав контракт з новим керівником парку. Ним став, як і очікувалося, депутат Білоцерківської міської ради – Істомін Сергій Вікторович. Той самий Істомін, який так опікувався проблемами паркових зон міста і був ініціатором чи не усіх перевірок Білоцерківського міського парку культури та відпочинку, які проводилися протягом останніх років.

Але, як стало відомо автору із надійних джерел у міській раді, плани пана Істоміна та групи осіб, яких він представляє йдуть набагато далі, ніж розвиток паркової інфраструктури міста.

Після активних приватизаційних процесів, ініційованих представниками Білоцерківської громади у міста майже не залишилося нерухомого майна, яке можна було б використовувати на благо дітей (звісно ж своїх).

Як зазначив працівник фонду комунального майна Білої Церкви, який побажав залишитися невідомим, у власності територіальної громади міста залишилося декілька десятків підвальних та напівпідвальних приміщень, будівля виконавчого комітету (саме та, над якою гідно майорить блакитний дах, немов би натякаючи на вміст тієї будівлі) та адміністративна будівля КП БМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка». Йдеться про комплекс нежитлових будівель, який об’єднує літній танцювальний майданчик парку та офісне приміщення, яке межує з ним.

Місцерозташування та технічні характеристики даної будівлі вражають – фасад виходить на центральний пляж міста, фундамент споруджений за справжніми радянськими «ГОСТами» з численними сваями та сотнями кубометрів бетону – при бажанні на місті сумнозвісної «Клєтки» можна побудувати елітний житловий комплекс з панорамою на Замкову Гору, численні храми та річку Рось (що у поєднанні з планами можновладців побудувати набережну з мармуру та граніту за кошти поки що невідомих інвесторів виглядає доволі привабливо).

Особливістю роботи міського парку є його сезонний характер. Мешканці Білої Церкви добре знають, що центральний парк міста зазвичай починає працювати наприкінці березня і завершує сезон у жовтні (залежно від погодних умов).

Саме такі особливості і не дозволяють використати бізнесменам від влади вже добре відомий білоцерківцям прийом – передачу, мовляв, нерентабельного комунального підприємства у концесію.
Передавати у концесію радянські атракціони 70-х років, квіткові клумби та сквер Героїв Космосу, принаймні, недоцільно з економічної точки зору – занадто багато витрат, які себе жодним чином не виправдовують.

Тому в планах у нового керівництва парку, а саме у п. Істоміна – передача в оренду та подальша приватизація офісної будівлі разом із літнім танцювальним майданчиком (бульвар 50-річчя Перемоги, 11); «освоєння» павільйону ігрових автоматів, відомого у мешканців Білої Церкви як Оранжерея Браницьких (за інформацією, одержаною з джерел у білоцерківському відділі містобудування та архітектури юридичною особою, яку пов’язують з п. Істоміним вже готуються документи для отримання дозволу на будівництво на місці Оранжереї торгово-розважального комплексу).

Черговим «завданням» новопризначеного керівника парку є також відчуження земельної ділянки, на якій наразі розташований атракціон «Шкільні гойдалки» (межує з кафе «Гриль-бар»). За прогнозами редакції даний атракціон буде найближчим часом демонтований, земельна ділянка – передана «потрібним людям».

Згадується старий анекдот про три конверти та некомпетентність попереднього керівництва. Разом з тим, автор дозволить собі піддати сумніву впливовість, скажімо, попереднього директора парку і можливість лобіювання ним змін до Податкового кодексу України. Нагадаємо, що на початку 2015 року Верховна Рада України прийняла зміни до Податкового кодексу України, зокрема, і до статті 282.1.1 ПК України, позбавивши парки державної та комунальної власності пільг щодо сплати податку на землю. Відтак, за підрахунками спеціалістів, тепер КП БМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка» повинно буде сплачувати щомісяця близько 75 000 гривень земельного податку (900 000 гривень на рік).

Але, як це не парадоксально, і літній вік атракціонної техніки, і встановлення доволі суттєвого щомісячного обов’язкового платежу лише дозволить прискорити плани Істоміна та «компанії» щодо зміни власника останніх і таких жаданих шматків комунальної власності.

Життя міста: Блог  VasilSavchuk: Скоро в Білій Церкві не буде дитячого парку Шевченка, новий директор Сергій Істомін готує його під дерибан
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

10 коментарів

YuryAnatolyovich
цікаво хто автор
VasilSavchuk
Yаш друг Георгій Фельченко (Мережа активістів антикорупційного руху «Зупинимо корупцію», журналіст «Антикорупційного часопису»)
SergMris
Ну, а где наш Народный депутат, представитель титульной нации, который до выборов бегал по Белой Церкви и и много обещал? Канул в лету как и его предшественник Чудновский?
OleNka
Брудна заказуха! ИМХО
GeorgyBlocerkvskiy
А що не було зрозуміло чому Істомін бігає вже рік навколо парку і все відразу викладає на ютьюб та усюди, де є можливість? Він давно хотів, а тут йому пообіцяли допомогти, якщо буде правильно голосувати (в тому числі і за концесію). Подивіться хто з депутатів ображає своїх колег не з «більшості» (та хоча б Людмилу Дригало, Олександра Марченка, Валерія Ямкового та інших) — поносить їх в мережах лише Істомін. З приводу заказухи — не виключаю, що хтось йому «віддячив», а от з приводу правдивості — немає жодного сумніву! Найближчим часом все побачимо. До речі, з приводу заказухи. А як назвати статті Істоміна в пресі? :)
GeorgyBlocerkvskiy
«Заказуха» — в тому розумінні, що маса інсайдерів — в міській раді, фонді комунального майна, білоцерківському парку, відділі містобудування та архітектури розповіли те, що їм відомо по даній справі? Якщо так, то вважайте мою статтю «заказухою» — це Ваше право.
SergMris
Георгий, вы могли бы предоставить ссылочки по поводу его оскорблений в адрес других политиков. Я его читал в контактах, вроде он производит впечатление вежливого и нормального человека. Я так его конечно не знаю, но на видео он тоже всегда проводит впечатление умного и адекватного человека.
На счет конструктивной критики, то от меня тоже получали и Марченко и Дрыгало, на этом же ресурсе. Но это же, верю, не говорит о том что я неисправимый мерзавец. Это говорит только о том что у меня есть к ним претензии как у избирателя. Политики не хотят общаться с простыми людьми вот и получают на орехи в комментариях…
SashaPalamarenko
Це все могло відбутися якби попереднє керівництво парку «попрацювало» ще з півроку
Ruslan2015
Доброго вечора, прочитавши цю статтю зрозумів, що вона заказна. Це все видно по тому, що дуже часто кидаються наклепи в адресу пана Істоміна. Чому в цій статті не сказано про попереднього директора? Сергій Істомін прийняв розграбований, понівечений парк, а Ви закидаєте йому дії, які він незробив… І де факти, де докази??? Хіба це не наклеп, хіба це може робити авторитетний журналіст, звісно, ж, якщо Ви себе таким вважаєте…
BlnovVtaly
Яка площа парку, мені цікаво бо в день треба сплачувати 2500 грн за землю.
Редагувалось

Коментувати