Історія Різдва та як правильно колядувати

Про все
Про все: Історія Різдва та як правильно колядувати

Різдвяні свята відразу навівають дитячі спогади, а весь світ завмирає в очікуванні дива. На колядки можна поїхати в село до бабусь і дідусів і зібратися за святковим столом з рідними та друзями. Адже відзначати Різдво прийнято в близькому, сімейному колі, сідаючи за стіл з появою першої зірки. Наші пращури вірили, що саме ця зірка висвітлювала шлях волхвам, що йдуть до Ісуса.

Про все: Історія Різдва та як правильно колядувати

У цю ніч покладається не спати, інакше можна проспати своє щастя. Та й як тут заснеш, коли на вулиці чути сміх і пісні!

Про все: Історія Різдва та як правильно колядувати

Це починаються різдвяні колядки. Звичай колядування має свою давню історію, що йде корінням в арійські часи. Важлива різдвяна традиція песени-колядки. Раніше це був язичницький звичай.Раніше співати колядки було прийнято 21 грудня — в день зимового сонцестояння (свято Коляди). Після того, як на Русі було прийнято християнство, обряд колядування приєднали до святкування Різдва Христового. Сьогодні в народних колядках співіснують і язичницькі, і християнські мотиви. Особлива роль відводиться авторським церковних колядок.

Коза головний символ Різдвяних колядок. Колядники обирають молодого веселого хлопця, якого переодягають в костюм кози. Весь вечір він танцює перед господарями будинку і перед натовпом колядників, даруючи радість і щастя на весь наступний рік тому, до кого доторкнеться. Згідно з повір'ям, Коза символом родючості, багатого урожаю, і оберігає дім від злих сил.

Про все: Історія Різдва та як правильно колядувати

Чим веселіше і цікавіше пройде обряд, тим краще буде наступаючий рік. Саме тому прийнято веселою компанією колядників збиратися разом за столом з багатим частуванням, а молодим людям — водити хороводи, співати, танцювати і вихваляти свято з музикою, танцями та іграми.

Про все: Історія Різдва та як правильно колядувати

Сьогодні обряд колядування — не тільки данина звичаям, але і відмінний привід зблизитися з сусідами, родичами і, звичайно ж, дітьми. Подаруйте і їм трохи казки! Повірте, вони віддячать вам сяйвом своїх щасливих очей, які затьмарять навіть саму яскраву різдвяну зірку.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати