В Білій Церкві прикриють лавочку з перепродажу безкоштовних ліків

Лікуємось в БЦ
Лікуємось в БЦ: В Білій Церкві прикриють лавочку з перепродажу безкоштовних ліків

Після виборів білоцерківчани вже не будуть двічі оплачувати медикаменти, адже обидва претенденти на посаду міського голови пообіцяли прикрити лавочку з перепродажу безкоштовних ліків.

В Україні є проблема з забезпеченням ліків, їх на всіх не вистачає, але навіть ті що є в наявності і мають видаватись населенню, ховають в підвалах, а потім перепродують нам. За сприяння БФ «Пацієнти України» в Одеській області відкрили базу ліків. Тепер на сайті liky.odesa.ua раз в тиждень оновлюється перелік залишків на складах.

Ось коментар Михайла Саакашвілі з цього приводу:
У нас покупаются лекарства, а главврачи всех больниц в подвале пооткрывали в своих больницах аптеки на первом этаже, они прямо из подвала поднимают лекарства туда, и люди вначале платят из своих налогов за эти лекарства, а потом они еще платят за то, что они там – из своих карманов.

Что оказалось, в Одесской области у нас по бумагам проходит два миллиона зубов. В Одессе всего живет 1,6 млн человек. Два миллиона зубных протезов закуплены за последние год–полтора. В стране нет денег, зато каждому одесситу купили по зубу, по крайней мере по бумагам. Нашли 500 тыс. таких зубов. То есть сейчас мы ищем рты, куда эти зубы вставлены, остальные 1,5 млн. Я подозреваю, что их нет. Я не слышал ни об одном человеке, до которого бы эти зубы дошли. О каком уровне хищений и цинизма идет речь!

В Білій Церкві ситуація з цим не краща. Кілька років тому знайомий розповідав історію, про те, що його дівчина працювала в міській лікарні на Семашко мед сестрою і звільнилась звідти через смерть бабусі, якій виписали «список». У неї при собі не було грошей, щоб купити і вона померла. Хоча при цьому більшість із тих препаратів були на складі. Через жадібність лікарів регулярно помирають люди!
Думаю багато з тих, хто лікувався на Семашко отримували такі списки і в них були не лише рідкісні препарати, а й бинти, шприци, і т.п. яких на складі більше ніж потрібно. Хтось може згадати, щоб Вам безкоштовно дали якийсь препарат чи шприц? Я ні!

А все тому що безкоштовна медицина лише для друзів лікарів та сімей наших чиновників, а зайві препарати продають в аптеках простим людям. Тобто, ми оплачуємо ліки двічі, перший раз коли платимо податки, а другий раз в аптеці. Більш прибутковий бізнес важко знайти, за оцінками БФ «Пацієнти України» в деяких медичних закладах на перепродажі заробляють понад 28 мільйонів гривень на рік. 28 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ, КАРЛ!

Але не все так погано як здається. В Одеській області вже працює схема, яка ламає подібні махінації. І там кожен, хто отримує «список» може за кілька хвилин подивитись на офіційному сайті подивитись, що з цього списку він може отримати БЕЗКОШТОВНО!

Є добрі новини і для мешканців м. Біла Церква, для реалізації подібного механізму не вистачає лише підпису міського голови. Зараз ще ідуть виборчі перегони і обидва кандидати на посаду міського голови відкриті до діалогу з громадою та готові реалізувати даний механізм.

З Геннадієм Диким, ми зустрічались, він вважає що це «чудово» та «супер» і хоче, щоб прозорість була і в інших галузях:


З іншим кандидатом на посаду міського голови Костянтином Єфименко, ми доволі мило поспілкувались в соціальних мережах. Він вважає таке нововведення «чудовою ідеєю», теж готовий підтримати та буде радий якщо громада допоможе йому забезпечити прозорість і в інших питаннях:
Лікуємось в БЦ: В Білій Церкві прикриють лавочку з перепродажу безкоштовних ліків

Особисто мене обидва кандидати порадували своїм бажанням вести прозору політику витрачання бюджетних коштів, сподіваюсь з реалізацією обіцянок проблем теж не буде. А нам залишилось дочекатись результатів виборів, щоб дізнатись хто ж саме буде наводити порядок в Управлінні охорони здоров’я. Ось тут можна почитати інтерв’ю з обома кандидатами.

Користуючись нагодою, хочу побажати мешканцям нашого міста міцного здоров’я та менше приводів відвідувати медичні заклади.

Юрій Анатолійович для сайту bc-like.com
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

2 коментарі

ElenaDesyatnik
Дикий очень тесно связан с Семашко. Ему не выгодно будет все раскрывать.
YuryAnatolyovich
не переживайте, незалежно від того хто виграє, даний механізм буде реалізований

Коментувати